HALİT GÜRCAN ALNIAÇIK

Yorktrade e-ticaret okullarından e-dış ticaret eğitimi almamdaki tek amaç kariyerimi doğru yönlendirmekti. Teoriden uzak uygulamalı bir sistemde dış ticaret eğitimi ve internette ticaret programı almam iş hayatımda bana çok avantaj yarattı. İlk iş görüşmeme gittiğimde çok uzun cümleler kurmadım. Yorktrade e-dış ticaret sertifikamı sunmam yeterli oldu. Mülakatı yaptığım yönetici Yorktrade e-ticaret eğitim kurumlarının bu işi sonuç odaklı yaptığını ve ciddiyetinden emin olduğunu söyleyerek işe alındığımı belirtti. İlk olarak TEB(Türkiye Ekonomi Bankası) Bornova Ticari Portföy Analisti olarak görevime başladım. Daha sonra internet bankacılığını göz önüne alarak, teknoloji yatırımlarına devam eden Anadolu Grubu Alternatif Bank A.Ş ye transfer olmak istediğimde de Yorktrade'in işe yönlendirme desteğini aldım. Kariyerime Garanti Bankası Ticari Portföy Yöneticisi olarak devam ediyorum. Profesyonel desteğinizden dolayı teşekkür ederim.


    SUNA MACAN

İnsan, genel olarak hayatında bazen ne yapacağını bilemez ve bir çıkış arar, çözüm arar. Bu iş hayatında da özel hayatta da geçerlidir ve herkes bir gün böyle bir dönem yaşar diye düşünüyorum. İş hayatında ne yapacağımı tam olarak bilemediğim bir dönemde Yorktrade çıktı karsıma. Derslere başladıktan iki hafta sonra dış ticaretin çalışmak istediğim alan olduğunu anladım. Ve bunu takiben iş buldum. Bulduğum işte çok mutluyum. Sertrans Lojistik, İthalat Fransa Sorumlusu olarak çalışıyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum.

    ERTUĞRUL EVLİYAOĞLU

Öncelikle Yorktrade’ deki tüm hocalarıma teşekkür etmek istiyorum. 2008 yılında henüz 20 yasındayken verdikleri eğitim sayesinde benden 20 yaş büyük olan ağabeylerimizin yapamadığı işleri yapmaya başladım. Kursun başında Tamek’ de staj yapmamla başlayan salça serüveni yaklaşık 3 senedir devam ediyor bu 3 sene zarfında Yorktrade’ deki tüm hocalarımızla iletişim halinde olmanın büyük avantajlarını yaşıyorum. Çin’de ve İtalya’daki salça üreticileriyle yaptığımız anlaşmalar doğrultusunda çeşitli Afrika ülkelerine ve Avrupa’ da başta İngiltere olmak üzere birçok ülkeye salça sattım. Yaklaşık 2 senedir de limited şirketimizi kurarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Burada değinmek istediğim ana konu bu iş evet para kazandırdı ama Yorktrade öyle insanlarla tanışmama vesile oldu ki çocukken başladığım Yorktrade’ de erken yaşta işlerin içine girdim ve her şeyin kitaplarda anlatıldığı gibi olmadığını öğrendim. Yorktrade evet bir kurs ama benim için bir hayat okulu kurstaki hocalarımız bir hocadan ziyade her başımız sıkıştığında derdimizi anlatıp fikir danıştığımız ağabeylerimiz oldular, Kursta tanıştığım arkadaşlarımla bu 3 sene zarfında çeşitli iş birliklerine imza attık ve satışlar yaptık ve yeni işlerle yeni fırsatları kovalayarak tüm Yorktrade ailesi olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz …..

    YÜCEL ÇAĞDAŞ TURAN

2005 yılından beri profesyonel iş hayatındayım. 4 yıl kadar Borusan Lojistik’ te çalıştım ve 2009 yılında askere gittim. Ve döndükten sonra uzun bir süre iş aradım ama sonuç alamadım bir gün tesadüfen Yorktrade ile tanıştım ve kısa bir araştırmadan sonra piyasadaki bu tarz kurslardan farklı direk sonuç odaklı pratik işlem ağırlıklı sanki gerçekte bir iş ortamında çalışıyormuş gibi eğitimi olduğunu öğrendiğimde kursa katıldım. Ve kursumu bitirdiğimde yaptığım iş başvurumda sadece 10 gün içerisinde çok güçlü rakiplerim olmasına rağmen ben tercih edildim. İş görüşmesi yapan yöneticimizin Yorktrade eğitimini tanıdığını söylediğinde yüzümdeki ifade zaten anlatılmayacak kadar heyecanlıydı. Ve nitekim şuanda Dinçer Lojistik İzmir Bölge Müdürü olarak çalışıyorum. Teşekkürler Yorktrade YÜCEL ÇAĞDAŞ TURAN


    ELİF GÜRLER

Yorktrade e-ticaret eğitimimi tamamladıktan sonra Tekstil Hizmetleri firmasında müşteri temsilcisi olarak çalışıyorum. Yorktrade e-ticaret okullarındaki eğitimim dış ticarette pratiğe yönelik bilgimi çok büyük oranda destekledi.


    OZAN UTAN

Yorktrade e-dış ticaret eğitimlerini tamamladıktan sonra ilk olarak Ören Zeytincilik Ticaret Ltd.Şti. ihracat danışmanı oldum. Şimdi e-broker olarak çalışıyorum.E-ticaret hocalarıma teşekkür ederim.

    GÖKAY DİKME

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Mezunuyum. Çalıştığım baharat ihracatı yapan bir fabrikadaki geleneksel yapı yükselen piyasalara yetmediği için YORKTRADE’ de eğitim alarak kendimi daha donanımlı hale getirip zamanla Gıda ürünleri üzerine kendi ihracatımı yapmaya başladım. Şu an New York’ta yurtdışı şubemizi açmış bulunmaktayız.

    POYRAZ KANIK

Dünya çapında tanınan bir markaya sahip olmak hep hayalimdi. En önemli adımı Yorktrade sayesinde ihracatı öğrenerek attığımı düşünüyorum. Yoga,koşu kıyafetleri ve ekipman satışlarını internet ortamında hızla yaymaya ve MINTolia markasını güçlendirmeye devam ediyorum. Hem yurt içi hem yurt dışı pazar araştırmaları ve fuarlar sayesinde amacıma çok kısa sürede ulaşacağımdan eminim.

    TUĞSER BEKLER

Merhabalar.. Sene 2005. İş yok. Güç yok. Ticareti düşündüm bir an. Olabilir miydi !! Dedim ki biraz zor. Nasıl olacaktı peki? Sermaye yok. Bir şey yok. O yıllar herkes işsiz şimdiki gibi. İhracat- ithalat -internet- home office kelimeleri araştırmalarım sonucu YORKTRADE’ de kesişti haliyle. Cepteki son para ile son bir hamle yaptım. Kurs bitişi bir iki ihracat yaptım. Sonra bağlantıda olduğum firmaların yönlendirmesiyle faktoring piyasasına girdim. Farklı faktoring firmalarında çalıştıktan sonra şu anda büyük bir faktoring finans şirketinde yöneticiyim. İzmir’ deki hemen hemen faktoring yapan her kobiyi az çok bilir ve tanırım. Anlatmak istediğim şu: anahtarı doğru kullanan doğru zamanda her işi yapabilir. Teşekkürler Yorktrade ailesi ve tüm çalışanları. Tuğser BEKLER http://www.bayramoglufactoring.com/

    İLKE CANTÜRK

Uygulamalı olması eğitime renk katmış eğitim gayet başarılı her türlü sorularıma cevap aldım eğitmenlerin ve personelin olsun tutum ve davranışları iyi her şey saygı çerçevesinde olumlu bulduğum kısım eğitimin uygulamalı olmasıydı beklentilerimin karşılığını aldım.


    YUSUF ŞENER

Çocukluk yıllarımda keşfettiğim ticari yeteneğimi açığa çıkartmak için eğitimlerimi de hep bu yönde devam ettirdim. Sahip olduğum işimi ve eğitim hayatımı birlikte sürdürerek hem teorik hem de pratik anlamda birçok avantaja sahip oldum; Ancak sürekli kendimi aşma isteğim, beni belli bir noktadan sonra, kendime yeni bir kulvar açmam gerektiği inancına itiyordu. Yeni Pazarlar, Yeni Müşteriler, Yeni Ürünler ... Bu kadar geniş bir bilgi ağına kısa sürede ulaşmak ve sonuç almak için ne yapmam gerekiyor diye düşünürken karşıma YORKTRADE EĞİTİM KURUMLARI çıktı. Bu kursa katılan arkadaşlarımdan, referanslardan ve eğitim veren hocalarımızdan aldığım ön bilgiler beni gerçekten heyecanlandırdı ve YORKTRADE EĞİTİM KURUMLARINA kayıt oldum. Aldığım eğitimler sayesinde yurt dışından eğlence mekanlarına özel lazer ve ışıklandırma sistemleri getirmeye başladım, çok ilgi gören bu cihazların talebi beni de çok şaşırttı. Şimdi Yeni Ürün ve Yeni Pazar arayışım devam ediyor. İçindeki Girişimci Ruhu dışarı çıkartmak isteyen arkadaşlarıma YORKTRADE EĞİTİM KURUMLARINI kesinlikle tavsiye ediyorum. YUSUF ŞENER www.ysftrade.com

    SELÇUK YİĞİT

KLASİK EV MOBİLYASI SEKTÖRÜNDE TİCARİ ARACILIK YAPIYOR. www.snmoretrade.com

    ÇAĞRI TAŞTANOĞLU

Sunulan e-ticaret eğitimi oldukça iyi, eğitimcilerin tutum ve davranışları açık anlaşılır ve samimi olup sorduğum sorulara zamanında yanıt aldım.Beklentilerimin tamamı karşılandı.

    TUNCAY ŞAHİNDURAN

Yorktrade e-dış ticaret eğitimi almadan önce uluslararası gemi taşımacılığı yapmaktaydım ve Uzakdoğu’ da yaşıyordum. Eğitimden sonra Uzakdoğu’ dan ithalat yapmaya başladım ve bununla birlikte yabancı iş adamlarına danışmanlık yapmaktayım şuan. Tuncay Şahinduran


    MUHAMMED KOCAMAN

Askerliğimi bitirdikten sonra e-ticaret kursuna katıldım. Yorktrade e-ticaret okullarına başladığım zamanda çalışmıyordum. Kursun ikinci haftasında yazı tahtaları satan bir firmada işe başladım. Eğitimdeki bilgilerimle daha önce firmada olmayan ithalat ve ihracat departmanını tek başıma kurdum. Bulgaristan'a ve Kıbrıs'a ihracatım var. Yorktrade' e teşekkür ediyorum. Her zaman yanımda oldukları ve bu güveni sağladıkları için...


    İNTERNETTEN PARA KAZANIYOR (DUYGU SARAÇ)

Ben hep internette ticaretle ilgilenmek istedim. Ama korkuyordum. Hangi sitelerden, nasıl ticaret yapacağımı, paramı garanti altına nasıl alacağımı bilmiyordum. Eğitimden önce güvenli diye düşündüğüm çok internet sitesinin aslında hiçbir güvenliği olmadığını bu yüzden kendimi riske atmamamı eğitim sırasında öğrendim. Şimdi tek kuruş harcamadan başkalarının mallarını internet yolu ile pazarlayarak para kazanmanın tadını çıkarıyorum.


    SEVGİ ÖZTAŞ

Mükemmel bir eğitim. Eğitmenlerle ilişkiler, tutum ve davranışlar mükemmel. Cesaretlendirici olmaları çok olumlu. Soru ve taleplerime anında cevaplar alabildim ve yeterli iletişimi kurabildim. Tüm isteklerim karşılandı. Şimdi ayakkabı sektöründe çalışıyorum. Kendi işimi kurdum. Web site kurulumumuzu yaptık ve Kariyer Ayakkabıcılık olarak ihracata başladık. İç piyasaya ve dışarıya satış yapıyoruz. Eğitim sonrasında da sürekli bilgi aldık halende alıyoruz. Eğitmenler ve personel bizleri çok hoş karşılıyorlar.


    ÖMER KEMAL TANRIKULU

Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ikinci sınıf öğrencisiyim. Sadece yurt içinde faaliyet gösteren bir aile şirketimiz var. Üniversite öğrencisiyken hayalim, öğrenimim devam ederken ihracat-ithalat yapmaktı ve Yorktrade sayesinde, Yüksel Tanrıkulu Tarım Ürünleri LTD. ŞTİ. ve Besler Kuruyemiş A.Ş.’ nin, Çin’den makina ithalati ile Rusya ve İran’ a kuruyemiş ihracat işlemlerini yürüttüm. Ayrıca Yorktrade sayesinde, öğrencilere yönelik part-time iş sağlayarak, telepazarlama ile bir pazarlama departmanı oluşturdum.


    SUAT KULAKSIZ

Antalya’dan 4 hafta boyunca Ankara’ya Yorktrade’ in eğitimine katılmak için, gidip geldim. İthalat ve ihracatla ilgili ufkum açıldı. Hatta dünyaya bakışım bile değişti diyebilirim. Ortağı olduğum şirketin ürünlerini tüm dünyaya pazarlamak, yeni hedefimiz oldu. Eğitime ödediğim her kuruşun karşılığını Yorktrade fazlasıyla verdi. Yakın çevremi de, e-dış ticaret eğitimi almaları için Yorktrade’ e yönlendiriyorum.


    SERKAN KAPLAN

Beklentilerim düşüncelerimle örtüştü gelmek istediğim nokta hemen satışa başlamaktı ürünüm var ve ürün konusunda bilgi sahibiyim neler yapacağımı biliyorum mevzuat ve E-ticaret konusunda aldığım yardıma güveniyorum.

    OZAN BAL

İstediğim nokta kendi işimi kurmaktı. Ürünümü seçtim bilgi sahibi oldum. Hocalarımla da gerekli iletişimi mi sağladım mevzuat ve e-ticaret konularında tüm aşamaları ile ilgili ve doyurucu düzeyde bilgiler, uygulamalarla verilmiştir. Gayet yardım sever eğitmen ve personele sahip bir kuruluş gerekli eğitime ulaştım.

    MEHMET GANİ ESER

Her şey çözüm odaklı açıklayıcı bilgilendirici ve eğitici son derece çok iyi. Sistemi kendim hazırlayacağım beklentilerimin üstünde tutum ve davranışlar gördüm beklentim fazlasıyla karşılandı.

    SELİM SİNDEL

İthalat-İhracat yapma konumuna gelmekti gayem. Daha önce E-Ticaret hakkında bilgi sahibi değildim bana göre kapsamlı geldi ancak beklediğimden fazlasını buldum.

    VOLKAN ÖZEN

Beklentilerim düşüncelerimle örtüştü. Hatta olumlu olacağına inandığım farklılıklar oldu. Amacım dış ticaret yapabilme seviyesine ulaşmaktı, ürün olarak birkaç seçeneğim var araştırmalarımın nerelerden yapılacağını öğrendim. Hocalarımla yeterli iletişimi sağladım. Mevzuat ve e-ticaret olsun faydalı ve olumlu olduğuna inanıyorum eğitmenler ve personel güler yüzlü YORKTRADE’ i mutlaka önereceğim.

    BURAK ÇAPANOĞLU

Eğitim sonunda uluslararası satış yapmaktı arzum. Ürünüm makarna-kuru gıda gerekli bilgiye sahibim, hocalarımla gerekli iletişimi kurdum.Uluslararası pazarlama hakkında araştırmalar oldukça iyi ve keyifli eğitmenlerle her zaman iletişim halindeyiz ve uluslararası alanda aktif olarak iletişime geçtim.


    ÖMER TARHAN

Yorktrade e-ticaret okullarına çalıştığım firma olan GİSAD tarafından gönderildim. Eğitimimden sonra aynı firmada bölüm değiştirdim. Yurt Dışı Finans Departmanında uzman yardımcısı olarak çalıştım. Sektöründe öncü bir bankada uzman olarak çalışıyorum. Aynı zamanda ek iş olarakta e-brokerlık yapmaktayım. Yorktrade' e teşekkürler.


    NEJAT TURUNÇ

Ben, YORKTRADE eğitim kurumundan sertifikalı,bağımsız broker olarak faaliyetimi sürdürmekteyim.33 yıllık yurt içi-yurt dışı satış deneyimine sahibim.İzmir-K.Yaka'da ikamet etmekteyim. Yurt dışında bağlantıda olduğum özel ve tüzel kişilerin, ağırlıklı olarak kuru yemiş, kurutulmuş gıda, dondurulmuş gıda, tekstil ürünlerine yönelik ihtiyaçlarının yurt içinden karşılanmasına yardımcı olmaktayım. KOBİlere yurt dışından yeni müşteriler, yeni pazarlar bulmanın dışında, ihracat konusunda maddi boyutta bir kayıp yaşamamaları(yaşanması kaçınılmazsa da bunu minimize etmek)doğrultusunda danışmanlık hizmeti vermekteyim. Hedefleri olan firmalarla çalışıp verimli ve bol kazançlı bir işbirliği gerçekleştirme dileğiyle...


    ÖMER NALBANT

Yorktrade' in profesyonel ortamında, her biri gerçekten birbirinden değerli eğitmenlerinden aldığım eğitimden sonra, şuan faal olarak yaptığım kuyumculuk mesleğinde daha iyi işler yapabileceğimin çok iyi farkına vardım. İnternet ve bilgisayar konusunda çok iyi olmama rağmen e-ticaret konusunda her zaman içimde bir soru işareti vardı, ama Yorktrade' in bize öğrettiklerinden sonra aslında çoğu şeyin ne kadar da kolay olduğunun farklına vardım. Globalleşen dünyada pastadan kendinize pay alabilmek için gerekli tek aracınız bilgisayarınız ve tabi ki Yorktrade' den aldığınız muhteşem eğitim. Eğitimimi yakın zamanda tamamlamama rağmen hem yurt içinde hem de yurt dışından pırlanta, altın, değerli taşlar v.b. üzerine talepler almaya başladım. Tabi bu konuda eğitimden sonra bile değerli eğitmenlerimiz bize destek oluyorlar. Kendim Belçika'daki HRD Antwerp Pırlanta konseyinin Sertifikalı Pırlanta Uzmanıyım ve bu eğitimden sonra ticaretteki engellerimin kalktığına inanıyorum. Her zaman şuna inanırım, bir şeyi tam olarak öğrenmek istiyorsan, o işi uzmanından öğrenmelisin. E-ticaret konusunda YORKTRADE çok uzman ve profesyonel bir kuruluş.

    MUSTAFA BAYRAKTAR

Günümüzün en gözde iş kolu olan Dış ticareti, internet ortamında öğrenmenin ve başarmanın en doğru adresi YORKTRADE’e , eğitmenlerine ve güler yüzlü personeline çok teşekkür ederim. Aldığım eğitim sonrası RODOS’ tan ve ROMANYA’dan müşterilerle iş görüşmesi yapmaya başladım şu anda RODOS’ taki müşterilerle 80.000$’ lık yazlık tekstil bağlantısı yaptık iç piyasadaki birçok firmayla da görüşmelerimiz devam ediyor İyi ki sizleri tanımışım iyi ki varsınız.

    CAN BARUT

Beklediğimden daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Broker olarak piyasada iş yapabilme seviyesine gelebilmemi arzuluyorum. Ürün konusunda seçimimi yaptım. İş yapmayı planladığım kişilerle bunu tamamlayacağım. İhracat mevzuatı çok genişti ve gayet tatmin ediciydi ve e-ticaret çok faydalıydı amacım dış ticarette normal bir seviyeye gelmekti ama umduğumdan daha iyi noktaya geldim YORKTRADE sayesinde. Kesinlikle tavsiye edeceğim.

    PINAR PİŞKİN

Sunulan eğitim kalitesi başarılı olup, sabırlı. Eğitmenler öğretmeye istekli, tutum ve davranışlar sergilemişlerdir. Sorularıma zamanında cevap aldım, yetkililerin davranışları da yardımsever.

    ZEKİ ÖZKESER

Sunulan eğitim çok iyi. Eğitimcilerle ilişkilerim gayet iyi, tutum ve davranışları çok iyi, anlaşılmayan konu tekrar anlatılıyor, soru ve taleplerime zamanında cevap aldım. Her şey her bakımdan olumlu, eğitmenlerle yeterli iletişimi kurduk ve umduğumdan ötesi bilgiler edindim.

    HÜSEYİN ÇİL

Tek kelimeyle süper.

    GÜLİN AYTEKİN

Metal ürünleri ile ilgileniyorum, daha öncede araç üstü ekipman dış ticaret şirketinde çalıştığım için metal ürünler ile ilgilenmekten hoşlanıyorum. Yorktrade den aldığım e-dış ticaret eğitiminden sonra ürünümle ilgili bilgiye sahibim, neler yapabileceğimi biliyorum. Dış ticaret konusunda en detaylı bilgilere sahip olmak istiyordum, yeterli bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum.


    MESUT SARITEMUR

2007 e-ticaret mezunlarındanım. Eğitim bittikten 2 ay sonra Amerika'ya 20 ton meyan kökü ihracatı yaptım. Yorktrade'in organize ettiği Çin'deki 102. Export fuarına katıldım.Orada medikal ekipman üreticileri ile tanıştım. Birçok bağlantılar kurdum. Türkiye'deki alıcı firmalara Çin'den getireceğim medikal ürünler için ön anlaşmalarını yapmış bulunmaktayım.    FİLİZ ALTUN

Londra’da Management Eğitimi tamamladım. Türkiye’de 13 yıl kadar Muhasebe ve Finans Müdürlüğü yaptıktan sonra çeşitli holdinglerde (Yaşar Holding, Dedeman Holding, Boyner Holding ) ilk defa kendi şirketimi açmaya karar verdim 2000 yılında London Eye International Markasıyla Yurtdışı Eğitim Danışmanlık faaliyetlerine başladım.Sürekli yurtdışı seyahatlerim ve ilişkilerim sebebiyle öğrencilerimden birinin de sürekli ısrarıyla Dış Ticaret işine de atılmaya karar verdim. Tabi bu işi ancak Türkiye’deki en iyilerden (uzmanlarından ) öğrenmeliydim ve araştırmalarım sonucu Yorktrade ile yola çıktım. Şimdi ikinci faaliyet alanım ise Altun Dış Ticaret LTD oldu .Teşekkürler YORK TRADE iyi varsın ve hep var ol !!! Hayatıma yeni ufuklar kattın. www.altuntrade.com

    ENİS DÜZ

E-ticaret eğitim çok iyiydi herkes sabırlı samimi ve anlayışlı sorularıma yanıt aldım yetkililer fazlasıyla ilgili beklediğimden çok daha iyiydi çok şey öğrendim.

    VOLKAN MARAŞ

Çok memnun kaldım. Sonunda iyi bir kariyer sahibi olmak amacım. Şu anda bir şirkette çalışıyorum, ürünüm konusunda bilgiye sahibim, neler yapacağımı biliyorum. Mevzuat ve e-ticaret olsun açıklayıcı, hayatıma yenilikler kattı. Eğitmenler ve personel harika, her şey beklentilerimin üstündeydi, elimden geldiğince herkese tavsiye edeceğim.

    EMEL AYDIN

Fazlasıyla beklentilerimin çok fazlasına ulaştığıma inanıyorum. İdealim broker olmak, ürünümü belirledim ve daha yakından tanımayı öğrendim, neler yapacağımı biliyorum. Büyük bir dünyanın kapısı açıldı ve kendimi içeride buldum, teşekkürler. Kendimi büyük bir iş sahibi gibi hissediyorum. Şimdi interneti ticaret yapmak için kullanıyorum. Bu kadar ilgi çok güzeldi. Ülkemde sizin tarafınızdan şımartıldım, beklentilerimden fazla sıcaklıkta karşılandım. YORKTRADE’ i kesinlikle tavsiye edeceğim.

    ABDULKERİM COŞAR

Lise mezunuyum 43 yaşındayım ve 22 yıl İstanbul FAKO/ACTAVİS ilaç firmasında çeşitli görevlerde bulundum.07.01.2011 tarihinde üretimin durdurulacağı ve işyerimin kapanacağı bilgisini edindim. İnternette araştırma yaptığımda yol beni YORKTRADE’ e kadar sürükledi. Ekim 2009’da aldığım eğitim ile çaresiz olmayacağımı ve sevdiğim girişkenlik ve ticareti nasıl yapacağımı anladım. Ocak 2011’de gerçekten planlandığı gibi işyerimiz kapandı ama hayat mücadelesine hazırlıklı olma sevincindeyim. Önce brokerlıkla kendim pratik yaptım. Hatırı sayılır bir sermayeye sahip oldum ve bir limited şirket kuruyorum yanıma bu eğitimi almış birkaç arkadaş ile önce www.olivendoils.com adında bir web sitesi kurmakla çorap söküğü gibi arkası geldi. Sizde deneyin kendi gözünüz ile görün nasıl bütün dünyadan alım taleplerinin sizi bulduğunu… Saygılarımla, Abdulkerim Coşar www.olivendoils.com

    AYŞE MENDİL

Dac-el Mühendislik –İthalat ve Lojistik Sorumlusu Yorktrade ile üniversitede öğrenci iken tanıştım. Mezun olacağım bölümün potansiyel iş alanı olan dış ticareti ve bu alanda eğitim veren kurumları araştırdım ve bu alanda en iyi kurumun Yorktrade olduğunu fark ettim.15 kişilik bir grup oluşturarak Yorktade’in eğitimine katıldık. Aldığımız eğitimden beklediğimizden çok daha fazlasını aldık. İş görüşmelerine gittiğimizde işverenlerin verdiğimiz cevaplar karşısındaki şaşkınlıkları gerçekten ne kadar doğru bir eğitim aldığımızı bir kez daha anlamamızı sağladı. Üniversitede iş hususunda yaşadığımız belirsizliğin içinde Yorktrade bize ışık oldu. Şuan ben ve birlikte eğitim aldım diğer tüm arkadaşlarım dış ticaret şirketlerinde ithalat – ihracat sorumluları olarak çalışıyoruz. Asıl hedefim ise dış ticaret ile ilgili Yorktrade’den aldığım bilgi ve iş hayatında kazandığım deneyimle ülkemde üretim yapan fakat yurt dışına pazarlayamayan KOBİlerimizin ürünlerini dış pazarlara tanıtmaktır. Bu kadar zevk alarak yaptığım bir işe sahip olmama vesile olan tüm Yorktrade ekibine sonsuz teşekkürler ediyorum. Saygılarımla, Ayşe Mendil

    ÇİĞDEM KAÇAK

Dış ticaret mezunu olduğum halde mezun olduktan sonra Türkiye’de uzman olduğun bölüm ile ilgili iş bulmak o dönemler çok zordu. Lojistik firmasında çalışmaya başladım. Firmada çalışıyorken bir yandan da Dış ticaret ile ilgili güncellikleri takip ediyordum ve bir gün internet sitesinde Yorktrade ile karşılaşarak aslında hayatımın ne kadar farklı bir yere gittiğini görmüş olacaktım. Eğitim sırasında ve mezun olduktan sonra bilgi olarak çok fazla artılar kattı. Daha sonra şirketimin aracılığı ile Çin’de çalışma imkanı yakaladım. Fakat Çin’de olup ta ticaret yapmamak olmazdı. Elimdeki fırsatı kullanarak işimden istifa ederek önce Çince öğrenmeye karar verdim daha sonrada Yurtdışında yerleşik Türk Broker Firmasında çalışmaya başladım. Bundan sonra eminim ki Yorktrade ve orada çalışan değerli üstadlarımızın sayesinde hem çalıştığımız ülkeye hem de kendi öz vatanımıza çok daha güzel ticaretlerle işler katacağız. Öğrenmekten asla vazgeçmeyin, Yorktrade ile bunu devam ettirebilirsiniz. Best Regards, Çiğdem KAÇAK KORALL INTERNATIONAL Snowpeak Building,Danxi Road 18, Office no.2701,Yiwu City, Zhejiang/CHINA Web:www.korall.com.cn

    EMRAH ÖZTÜRK

Globalleşen dünyamızda ülkelerin birbirlerine olan gereksinimleri her geçen gün daha da artmaktadır. Bu gelişim sürecinde dış ticaret hacmi de her geçen gün ivme kazanmaktadır. Günümüzde ve gelecekte daha da gelişeceğine inandığım dış ticaret sektöründe kariyerime yön vermeye karar verdim. Bu kararıma istinaden eğitimim ve çeşitli araştırmalarım neticesinde kariyerime gerçek anlamda destek sağlayacağına inandığım Yorktrade dış ticaret eğitim kurumlarıyla tanıştım. Her bilginin teoride fayda sağlamadığı düşüncesinden yola çıkarak uygulamalı olarak eğitim almanın sağladığı faydayı YORKTRADE e-ticaret eğitim kurumlarında gördüm. Bilgi birikimlerim ve Yorktrade’ den aldığım eğitimler neticesinde bir aile şirketi kurmaya karar verdik. Şuan IFT Dış Ticaret Lojistik Ltd. Şti. de yönetici olarak görev yapmaktayım. Teşekkürler YORKTRADE EMRAH ÖZTÜRK

    FIRAT BAKIR

Üniversitede okurken ticarete duyduğum ilgi sebebiyle çeşitli araştırmalar yaptım ve Yorktrade'in benim için daha doğrusu ticaretin yol göstericisi olarak ideal bir kurum olduğunu anladım. Burada ki eğitimimi tamamladıktan sonra yapmam gerekenleri iyi bildiğimi ve profesyonel kadrosuyla onların da benim her zaman arkamda olduğunu hissetmem bana ayrı bir öz güven kattı. Aldığım eğitim sebebiyle artık ticarette neler yapabileceğimi çok iyi biliyorum ve bunları bu sahaya yansıtıyorum. Öğrenci olmama rağmen bununla beraber kendi işimi yapmanın zevkini çıkarıyorum ve insanların içinde kendimi daha iyi ifade edebiliyorum.

    NİLGÜN KELEKÇİ

Sunulan eğitim 1.Sınf eğitmenlerin tutum ve davranışları samimi ve profesyonel. Her şey genel anlamda olumlu olumsuz bir şey göremedim. Her şey olması gerektiğinden bile iyi eğitmen ve personelden memnunum her şey beklentilerimin üstünde karşılandı.20 yıldır dış ticaret yapan biri olarak yine de danışmanlığınıza ihtiyacım olacağına inanıyorum.


    EVRİM OT

Aldığım e-ticaret ve e-dış ticaret eğitiminden sonra Atlılar A.Ş' de motosiklet ithalat ve ihracat departmanı sorumlusu oldu.

    ZELİHA ATAKLI

Amacım e-ticaret uzmanı olmaktı, olacağıma şimdi daha çok inanıyorum. Ürünüm tekstil-giyim üzerine ürünüm ile ilgili bilgilere sahibim daha sonra neler yapacağımı biliyorum. Hocalarımla gerekli iletişimi kurdum. Mevzuat dersleri bu kursun temel taşları orda öğrendiklerimiz gelecekte mevzuat konularına daha vakıf olacağımın göstergesi. E-ticaret dersleri de yararlı oldu hayatıma yön verebilecek bilgi ve deneyim kazandığıma inanıyorum. Şuan eşimle beraber kendi ofisimizi açma aşamasındayız. Dış Ticaret Şirketimizi açma işlemlerimizi devam ettiriyoruz. Teşekkürler. Beklentilerimle bulduklarım aynı paralelde YORKTRADE’ i tavsiye edeceğim.


    EMRE KARAGÖZ

Yorktrade ‘den aldığım e-iç ve dış ticaret eğitimim bittikten kısa süre sonra ihracat sorumlusu olarak işe başladım. Firmaların yurtdışında müşteri bulması o kadar kolay olmuyor. Ben de kendimi bu alanda yetiştirmek için Yorktrade den e-ticaret eğitim aldım. Geçen altı ayda ABD, İspanya, BAE ve Güney Afrika pazarlarındaki çok sayıda firmaya ulaşmayı başardım. Başlangıçta bir ürünün nasıl bulunacağı ve bunun uluslararası pazarda nasıl satılacağı konusunda fikrim yoktu. Aldığım pratik eğitimle dış ticaretin zor olmadığını gördüm.    VOLKAN GÖK

2007 yılı Akşam -06 mezunuyum.Yorktrade dış ticaret eğitimim devam ederken Türkmen Grup'un Lojistik departmanında işe başladım.İlk maaşımla okulda pasta bile yedik. Bu okuldan mezuniyet diye bir şey yok. Sadece sertifika saatiniz geliyor. İş zaten o zaman başlıyor. Buraya geldiğim için mutluyum.


    KADRİYE ÇETİN

Ankara Üniversitesi halkla ilişkiler mezunuyum. Yorktrade'e İnternette araştırma yapıp geldim. Eğitim sırasında verilen tüm bilgiler güncel. Eğitmenlerin konulara hakimiyeti ve bilgi aktarımı en çok hoşuma giden şey oldu. Eğitimin uygulama ağırlıklı olması ve iletişim bilgilerinin eğitmenler tarafından verilmesi güven verici. Bir fabrikada dış ticaret departmanında çalışmak üzere bir firma ile iletişime geçtim. Teşekkürler.


    ORKUN UÇAL

Anadolu Üniversitesi mezunuyum. Yorktrade e-ticaret eğitimimi 1 ay önce tamamladım. Eğitim Uzmanları ile sürekli iletişim halindeyim. Ticareti seviyorum. Yorktrade' e kendi işyerimiz gibi geliyoruz. Kendimi burada güvende hissediyorum. Şimdi kurs arkadaşımla beraber dış ticaret şirketi açıyoruz. Kriz bizim için avantaj. Markalaşma anlamında Yorktrade den çok sağlam eğitim aldık.


    YALÇIN KODAL

Fırat Üniversitesi ziraat teknikerliği mezunuyum. Turizm sektöründe çalıştım. Birçok ülkeyi tanıma imkanım oldu. Bu avantajı değerlendirip bire-bir alım satımla uğraşmak istedim. İnternette e-ticaret eğitim kurumlarını araştırdım .Bu alanda Yorktrade' i seçtim. Eğitim süresinin sınırsız oluşu ve ilk başta gösterilen sözlerin tutulması benim için en önemli olandı. Firmalara danışmanlık yapacak seviyede eğitim aldım. Teşekkürler.

Web sitem: www.younglobal.com    DİLARA DÖNMEZ

(Boğaziçi Üniversitesi Öğrencisi ) Yorktrade e-ticaret okullarında almış olduğum eğitim benim hayata atılmama büyük etki etmiştir. Bu vesile ile iş hayatına daha geniş kapsamlı bakarak öğrencilik yıllarında iş hayatımın temellerini atmış bulunmaktayım. Gelecekte dış ticaret konusunda uzmanlaşmaya karar vererek internet sitemi oluşturdum (www.evrensel.us). Yine bu eğitimden aldığım güç ile fuar tanıtım ve konferans türü etkinliklere katılarak iş hayatımı ve çevremi oluşturmaya başladım. Distribütörlük, temsilcilik gibi teklifler alıyorum. Şimdiden hayata profesyonel bakmayı Yorktrade sayesinde öğrenmiş bulunmaktayım. Kurucusuna, eğitim kadrosuna ve personeline, ülkemizde meslek edindirme eğitimindeki açığa rağmen vermiş oldukları katkıdan dolayı yürekten teşekkür ederim. Bu kursa gelmiş ve gelecek tüm arkadaşlarıma bol şans ve başarılar diler, öğrendikleri bilgileri iyi değerlendirmelerini tavsiye ederim. Dilara Dönmez

    ÖMER ENGİN

Ben bir kamu kuruluşunda ihale uzmanıyım ve haricen ihale danışmanlığı yapmaktayım. Ek iş olarak verdiğim danışmanlık hizmetini daha ileriye götürmek amacıyla bir web sitesi üzerinden çalışmak için araştırma yapıyordum. Yorktrade Dış Ticaret Eğitim Kurumlarını ilk kez bir haber sitesindeki gördüm. İçeriğini inceledikten sonra, gerçekten bu eğitimi anlattıkları gibi verebileceklerinden şüphe ettim. Ön yargılarımla birlikte görüşmeye gittim, şüphelerime makul yanıtlar alınca eğitim almaya karar verdim. Daha eğitim aşamasındayken öğretilen bilgiler kalite, içerik, uygulanabilirlik, eğitimcilerin ve kurs idarecilerinin ilgisi vs. her yönüyle ödediğim kurs ücretinin çok çok üzerindeydi. İki aylık eğitimden sonra ufkumun genişlediğini ve bakış açımın değiştiğini hissettim ve başladığım yerde olmamanın farkındalığı kendime olan güvenimi tazeledi. İyi ki Yorktrade ailesiyle tanışmışım ve bu eğitimi almışım diyorum. Şu anda Uluslararası Ticaret ve İhale Danışmanlığı yaparak ek gelir elde ediyorum.

    HARUN YILDIRIM

Her şey, üniversite öğrencisiyken kariyer günlerinde Yorktrade'i görmemle başladı. Hızlı ve detaylı eğitimle farklı bir bakış açısı kazandım. Eğitimleri tamamladım ve daha ilk ayda iki ayrı ülkeden müşteri getirdim. İlk ihracatım Yunanistan'a oldu. Yunanistan'a ofis mobilyasıyla ilgili ihracatlarım sırasında, Cezayir'de konferans salonu projesinde konferans koltukları alımıyla ilgili brokerlık yaptım. Ve böylece akreditifli ilk ihracatımı gerçekleştirdim. Eski Sovyet Ülkelerinin bir bölümüne de tekstil ihracatı yapıyorum. Aklıma takılan şeylerle ilgili Yorktrade'in verdiği dökümanlara, eğitim notlarıma ve internete başvuruyorum. Yorktrade ailesine teşekkürler."    ZEYNEP ŞENOL

Bilkent Üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunuyum. Arkadaşımın referansı üzerine Yorktrade e-ticaret okullarına geldim. Eğitmenler ve öğrenci ilişkileri çok kaliteli. Burada tüm bilgileri pratik olarak uyguluyorum. Şuan Cevher Döküm Lojistik İhracat Departmanı’nda çalışıyorum.


    YEŞİM YAZICI

2007 ' nin ilk e-ticaret mezunlarındanım. Borusan Makine ve Güç Sistemlerinde çalışıyorum. Yorktrade dış ticaret okuluna teşekkür ederim.


    GONCA ELTER

Henüz Yorktrade' deki eğitimimim bitmedi. Sınıf olarak hepimiz bir işin ucundan tutmuş durumdayız. Bunun gerçekleşmesinde tüm hocalarımızın bize verdiği güven, özellikle E-ticaret hocamın, piyasada korkak olmamamızı yüzlerce defa söylemesinin önemli bir katkısı var. Bunun için hepimiz adına teşekkür ederim. Biri Bayan dış giyim ihracatçısı ve bebek-çocuk giyimi ihracatçısı olan iki firma ile görüşüyoruz. Bunlarla ilgili firma maillerimizi almış bulunmaktayız. Company profilimiz hazır, müşteri ve sektör araştırmalarımız devam etmekte. Müşavirliklerden listeleri toparladık. Artık birebir müşteriyle irtibata geçmekten başka bir şey kalmadı. Bu heyecan için ve bize verdiğiniz güven için Yorktrade' e teşekkürler..


    FATMA HACIOĞLU

Kursa başladığı ilk hafta konveyor bandı ithalatına aracılık yaptı. Şuan dış ticaret sorumlusu olarak görev yapıyor.


    SİNAN DİLEK

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi' nden mezun oldum. Kurstan 3 arkadaşımla birlikte Suudi Arabistan, Mısır, Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkelerine e-brokerlık yaptım. Şuan sektöründe öncü firmalardan birinde dış ticaret sorumlusu olarak çalışıyorum. Kurstan mezun olur olmaz Dış ticaret ile ilgili bir firmaya girdim. Bütün Yorktrade eğitmenlerinin arkamda olmaları da bana ayrıca bir güven veriyor. Teşekkürler...


    MUSTAFA MORTAŞ

Daha yeni mezun oldum.Gıda mühendisi olmam nedeniyle sadece gıda firmalarına başvuruda bulunabiliyordum. Bu almış olduğum eğitim sayesinde başvuru perspektifim arttı, gıdanın dışında da neler yapabileceğimi gördüm. Bunun yanı sırasında CV ' ime çok iyi bir katkısı oldu.. Şu anda Kayseri de yüksek lisans yapıyorum. Okulum bitmeden bir sürü yer ile bağlantı kurdum. Eskay adında bir firmadan teklif aldım. Yorktrade'e teşekkür ediyorum.


    KENDİ İŞİNİN PATRONU OL ( İPEK GÜREL )

Tasarım bölümünden mezun olduktan sonra uzun süre kendi mesleğimi yapabilecek iş imkanları aradım. Daha sonra iş aramaktan vazgeçtim. Arkadaşımın tavsiyesi ile Yorktrade' e geldim. Aldığım e-dış ticaret, uluslararası pazarlama eğitimleri kendi mesleğime ilişkin uluslararası fırsatların olduğu fikrini canlandırdım. Yaptığım online Pazar araştırmaları sayesinde İngiltere de faaliyet gösteren gıda ithalatçısı bir firmaya ulaştım ve firmanın Londra'daki reklam ve promosyon operasyonlarına ilişkin tasarım faaliyetlerini üstlendim.


    EKİN POLAT

Kariyerime doğru ve kalıcı yön verebilmek için Yorktrade eğitimlerine katıldım. Eğitim aşamasında ilk olarak iç ve dış ticarette bilmem gereken pazarlama tekniklerini öğrendim. Eğitimlerin teoriden uzak olması ve uygulamayı eğitim sırasında uzmanlarla beraber yapmam gerçek piyasada işimi kolaylaştırdı. Eğitimimi tamamladıktan sonra Yorktrade sertifikam ile başvurduğum Elektronik Güvenlik ve Kontrol Sistemleri konusunda ülkemizdeki lider üretici firma olan POLİMEK ELEKTRONİK' te İhracat Müdürü olarak göreve başladım, halen Polimek Elektronik A.Ş. de görevine devam etmekte ve teknolojik ürünleri yurtdışına pazarlamaktayım.


    MEHMET DOĞU UZUNHASAN

Uzun süre Amerika’ da yaşadıktan sonra İstanbul’ a döndüm ve tam ne yapayım diye düşünürken Yorktrade ilanını okudum ve gitmeye karar verdim. Kursu bitirdikten sonra önce ihracata yöneldim. Daha sonra bir distribütörlük aldım ve kendi şirketimi kurdum. Şimdi Aktif Pedal adı altında Specialized, Raleigh, Nirve, Minoura, Hydrapack ve Joe`s no tubes gibi pek çok bisikletle ilgili markanın ithalatını yapıyorum. Bu kurumu ticaret yapmak isteyen herkese tavsiye ederim.


    ULUSLAR ARASI TİCARET YAPABİLİRSİN ( EVRİM ELVAN UMUR )

Aldığım eğitim ile dış piyasa hakkında analiz yapabilme ,sermayesiz iş yapabilme , alıcı ve tedarikçilere çok çabuk ulaşabilme,ürünü en iyi şekilde ve nasıl satılacağını,ticari iş yazışmalarını ,ihracat ve ithalat prosedürlerini ve dokümantasyonunu, ,iyi bir pazar bulmanın yolları gibi daha bir çok bilgiyi öğrendim. 2006'da açılmış olan ve daha önce dış ticaret yapmamış olan şirketimin şu anda Güney Kore , Kanada ,Amerika ,Yunanistan , Hırvatistan gibi ülkelere zeytin yaprağı çayı ihracatını yapmaktayım ve 25 ülkeyle de görüşmelerim sürmekte . 2006 İhracatın Yıldızları Yarışması'nda Yılın Kreatif Ürün Birinciliği Ödülünü Kale Naturel Ltd. adına almaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.


    EVREN YILMAZ

Selçuk Üniversitesi mezunuyum. Yorktrade'den 2007 Eylülde mezun oldum. Dış ticarete hep meraklıydım ancak kendimi geliştirmek istiyor ve sürekli bu alanda neler yapabilirim diye araştırma yapıyordum. İnternette Yorktrade ile karşılaştım. Gidip yetkililerle konuştum, ilk başta kişiliklerini, akabinde de dış ticareti meslek olarak icra eden uzman hocalarını görünce doğru yerde olduğumu anladım. Eğitimler boyunca o sıkıcı diye korktuğum mevzuat adeta benim için zevke dönüştü. Türkiye'de sadece Yorktrade'li olanların bir ayrıcalığı bu olsa gerek. Konya'da otomotiv sektöründe hizmet veren bir şirkette danışmanlık hizmeti vermeye başladım. İnan Makina San ve Tic. A.Ş.' de Dış Ticaret Müdür Yardımcılığı görevine başladım ve hala devam etmekteyim. Aynı zamanda özel bir eğitim şirketinde Dış Ticaret eğitimi veriyorum. Yorktrade' e, mesleki anlamda kendime güvenmemi sağladığı için teşekkür ediyorum. Artık, geleceğe daha emin adımlarla yürüyorum…


    HEM OKUYOR HEM KENDİ PARASINI KAZANIYOR ( NASUH ŞİŞİK )

Marmara Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yorktrade’ e bir arkadaşımın tavsiyesiyle başladım, önceden dış ticaret hakkında tecrübem yokken daha kursu bitirmeden kendimi ihracat yaparken buldum. Şu an Kuveyt, İran ve Mısır'a ihracat yapıyor, broker olarak para kazanıyorum.


    NERİMAN VATANSEVER

Yorktrade eğitimlerimi bitirdikten kısa bir süre sonra 300.000 USD tutarında plastik enjeksiyon makinesi ihracatı yaptım. Kendi firmamı kurdum. e-broker olarak firmalara danışmanlık yapıyorum.


    ARDA KİLİT

10 senedir Antalya’da mimari proje mobilya imalatı yapan firmanın ortağıyım. Dış Ticaret açığının büyük olduğu ve bu yüzden ihracatın cazip olduğu bir dönemde gazete ilanıyla başladığım YORKTRADE e-dış ticaret eğitim sayesinde mevcut işimi dış pazarlara açtım Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya ve Yunanistan ülkeleri ile bağlantı kurdum.


    YAVUZ TENELER

2002 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdim. Sektör değiştirmek amacı ile YORKTRADE'den e-dış ticaret eğitimi almaya karar verdim. Aldığım eğitim sonucunda Çin'deki üreticilerle temasa geçtim ve önemli bağlantılar gerçekleştirdim.    DIŞ TİCARET ASLINDA ZOR İŞ DEĞİLMİŞ ( KEREM UĞUR )

Aldığım pratik eğitimle piyasa kurallarının ve pazarlama tekniklerini öğrendiğim Yorktrade eğitimi sayesinde, her aşamada bana tam destek sağlayan eğitim kadrosu ile uluslararası işlemlerde bilmem gereken her şeyi detaylıca öğrendim. Bağlantılarımı oluşturdum Su anda Türkiye'de ev tekstili üzerine bağlantıda olduğum bir üreticinin ürünlerini yurt dışı piyasalarına açıyorum. Teşekkürler Yorktrade


    YUSUF SEZGİN ŞANLIBAYRAK

Özel bir bankada çalışıyorum. Bu iş aslında çok vaktimi alıyor. Ama Yorktrade'de pratik olmayı öğrendim. Bu yüzden firmalarla olan görüşmelerime engel değil. Yorktrade dış ticaret konusunda kendime güvenmemi sağladı diyebilirim. Resmin tamamını görebiliyorum artık. Hedefim profesyonel bir dış ticaret uzmanı olmak. 1 yıl hedef koydum kendime. Ama artık ben bir dış ticaret uzmanıyım. Yorktrade bana bunu kazandırdı.


    SERMAYESİZ TİCARET YAPABİLİRSİN ! ( BAHTER ULUSOY )

Hayalimde hep ticaretle ilgilenmek ve kendi işimi kurmak yatıyordu fakat bu konuda hiçbir bilgim ve finansal birikimim olmadığı için yapacak pek bir şeyim yoktu. Aldığım eğitim neticesinde kısa zamanda dış ticaretin en ince detaylarını öğrendim. Sermayesiz kendi işimi yapıyorum. Mutluyum. Korkulacak bir şey yokmuş.


    EROL TAŞKARA

YORKTRADE'den aldığım eğitim sonrasında Altınkablo San. A.Ş de yurtdışı satış müdürü olarak çalışıyorum.


    FERHAT ÖZKARA

Eğitimleri tamamladıktan sonra Pom-San Ltd.şirketinde çalıştım. Hindistan'dan PIDILITE firmasından distribütörlük aldım.


    ALEV SAĞDIÇ

Gıda mühendisiyim. Kendi mesleğimle bağlantılı farklı sektörde yer almak istedim. Yorktrade’ den e-ticaret eğitimi aldıktan sonra hem kendi mesleğim olan gıda mühendisliğini hem de home-office olarak taze meyve sebze üzerine ticari aracılık yaptım. Eğitim sırasında öğrenmiş olduğum pazarlama teknikleri iç piyasa ve dış piyasa analizini yapmamı sağladı. Şuanda Akbank KOBİ müşteri temsilcisi olarak çalışmaktayım. Eğitim aldıktan sonra verilen danışmanlık desteği benim her zaman bu konuda güvende olmamı sağladı.

    ARZU YANIK BABAÇ

Hedefim, yurt dışında alım ve satımlarda iyi bir ticaretçi olmak. Yorktrade e-ticaret derslerinde ürünümü belirledim ve bu konuda bilgilere hâkimim. Ne yapacağımı biliyorum aynı zamanda hocalarımızdan gerekli iletişimi sağladım. Dış ticaret & e-ticaret eğitimleri alanında uzmanlarımız çok iyi sunumlarda bulundular teşekkür ederim. Yorktrade personeli de çok iyi ilk geldiğimde çekiniyordum ancak şu anda derslerimden ayrı hocalarımdan ayrılacağımdan dolayı üzgünüm. Her zaman Yorktrade’ i tavsiye edeceğim.

    GÖKHAN SALMAN

Aldığım eğitimden çok memnunum çok güzel bir eğitim oldu bana ayrı bir zevk verdi. Üreticilerin yurtdışına açılabilmesine aracılık etmek istiyorum. Kendi ürünümü seçtim ve ürünüm hakkında gerekli bilgiye sahibim ileride neler yapacağımı biliyorum. Herkesin bu e-ticaret kursunu tercih etmesini isterim personel samimi yakın ve güler yüzlü. E-ticaret eğitimine gelmeden önce hiçbir bilgim yoktu yeni bilgilere sahip oldum ihracatla ilgili mevzuata hâkim oldum ülkemizin kalkınması için Yorktrade’ i tavsiye ederim.


    YÜCEL DÜVENCİ

Yorktrade'den mezun olduktan sonra Egemak İş makinaları Ticaret Şirketi kurucusu oldum. Şu anda 3 yıldır Çelebi Hava Servisinde Teknik Şef olarak çalışıyorum. Kısa bir süre sonra DİRİL GROUP bünyesinde Teknik Müdür olarak çalışmaya başlayacağım.    OSMAN TAHA KÜÇÜK

Bir arkadaşımla beraber ortak bir şirket açtık. Çin'le bir aydır devam eden, artık son aşamasına geldiğimiz bir mp4 projemiz var. Türkiye'de ve dünyada bir ilk olacak bu mp4.Umarım bunu ben gerçekleştireceğim. Ayrıca ortağım elektrikli kombi üreticisi, kombilerin ihracı da gündemde. Telefon kumanda kiti ve galoşmatik gibi ürünler de var elimde bu ürünlerin ithalatı ve ihracatıyla da ilgileniyorum. Anlaşılacağı gibi mezuniyetimle birlikte hareketli bir döneme başlamış oldum. Yorktrade 'e teşekkürler.


    ALİ MURAT OK

Üniversiteden mezun olduktan sonra kaliteli bir firmada bir işe başlamak ve kariyerime yön verebilmek için Yorktrade e-ticaret kurumunda eğitim aldım. İki hafta sonra bir dış ticaret firmasında ihracat sorumlusu olarak görevime başladım. Firmaya girerken Yorktrade diplomasını gösterdim. Bunun üzerine tecrüben var mı diye sormadılar. İşe başlamadan önce olduğu gibi beni firmaya yerleştirdikten sonra da Yorktrade ' den danışmanlık ve destek almaya devam ediyorum. Teşekkürler Yorktrade


    SAYİT MİRZAYEV

Lise mezunuyum. Yorktrade sabah sınıfı öğrencisiyim. Geldiğimde umutsuz başladım. Henüz yeni mezun olmama rağmen elektrik kablosu, su borusu üretimi yapan bir firmaya satış desteği veriyorum. Ayrıca Kazakistan'a çimento ihraç etmek için hazırlık yapıyorum. Yorktrade bana kendime güvenmemi sağladı. Arkamda olduklarını da bilmek güzel. Her şeyi eğitmenlerimin öğretme gücüne ve istikrarlı Yorktrade eğitimine borçluyum.


    BARIŞ ULUSOY

Kursu bitirdikten sonra deri çanta ve sariciye ürünleri imalatı yapan bir firmayla anlaştım. Anlaşmamız doğrultusunda bir kaç ülke haricindeki tüm ülkelere yapılacak ihracatların tek sorumlusu oldum. Kurs sonrasında da hocalarımın samimi yaklaşımları ve destekleri en büyük güvencelerimden biri oldu. Takıldığım her konuda telefonla ya da mail yoluyla destek alabiliyorum. Hedefim 2 yıl bu şirkette tecrübe kazanıp, sonrasında bir ekiple beraber kendi dış ticaret şirketimi kurmak. Yorktrade 'e teşekkürler…

    ALİ KALAYCI

Beklentilerimle şimdiki düşüncelerim örtüştü. Almış olduğum eğitimle ve bilgi birikimimle en iyi noktaya gelip örnek biri olmak istedim Kendi ürünümü seçtim ve bu konuda bilgi sahibiyim. Neler yapmam gerektiğini çok iyi biliyorum. E-ticaret eğitimi hakkında düşüncelerim süper. Personelin yaklaşımı da süper yorktrade beklediğimden daha da iyi.

    AHMET AKBULUT

Gelmek istediğim nokta yurt dışına ticaret yapmak, bilgilerimi geliştirmek, kendi şirketimi kurmaktı. Neler yapabileceğimi biliyorum ve hocalarımla diyaloğa geçtim. Mevzuat dersleri, eğitimciler, keza personel iyi. Sonuç; kendimi geliştirmek adına çok şey kattı bu nedenle her zaman Yorktrade’ i tavsiye ederim.


    ERDEM YAVUZ

YorkTrade'den Ekim döneminde sertifika aldım ve önce kendi başıma zeytinyağı pazarlamaya giriştim. Yaklaşık dört aylık süreçten sonra, Yorktrade eğitimini ve bu dört aylık süreci referans göstererek, bir tekstil firmasının ürünlerini pazarlamaya başladım. Yorktrade'in bana katkısı, ufkumu açması bakımından büyük önem taşır.. Marmara Üniversitesi Maliye Bölümü son sınıf öğrencisiyim. İyi ki gecen sene Yorktrade'e gelip diş ticaret sektörü ve mevzuatı hakkında bilgi edinmişim.

    ÇAĞLAR ÇETİN

YORKTRADE’ de başarılı bir e-ticaret eğitimi aldım ve kalitesi iyi düzeydeydi. Eğitimcilerin tutumları iyi olup diyaloglarımız çok iyiydi. Sorularımıza tam zamanında cevap aldım. Yetkililerin bize karşı davranışları güzeldi bu eğitim bana çok fayda sağladı ve geleceğimle ilgili çoğu şeyin yarayacağını düşünüyorum. Olumsuz gördüğüm bir yön olmadı. Hocalarımla iletişimlerimiz gayet başarılı ve olumlu YORKTRADE den aldığım eğitimle beklentilerim karşılandı. Eğitimden sonra Orko Organizasyon adında bir firma kurdum.

    ANIL AYDIN

Eğitim kalitesi eğitimcilerin bizlere karşı tutumu ve davranışı, sorduğumuz sorulara anında cevap verilmesi çok iyi.Eğitimin insanın kendine güvenini sağladığını gördüm. Eğitmenlerle yeterli iletişimi kurabildim. Kendimi dış ticaret hakkında geliştirmek için gelmiştim, aldığım bilgilerle kendimi daha da geliştirmeye olan inancım arttı. Yorktrade e-ticaret eğitim kutumlarına teşekkürler.

    HÜSEYİN BAYINDIR

E-Ticaret derslerinde tam güvenin verilmesi ve eğitimin çok iyi olması ile birlikte eğitimcilerin tutum ve davranışları ile sorularımıza zamanında cevap verilmesi çok iyi. Olumsuz hiçbir şey yoktu. Herkes çok sabırlı ve iyi Yorktrade e-dış ticaret okulu beklentilerimi tam anlamıyla hatta fazlasıyla karşıladı.

    İBRAHİM GÖKTUĞ ARISO

Yorktrade e-ticaret okulunda eğitim almaya başlamadan önce kendime ait bir işyerim vardı.Mevcut piyasa koşulları nedeniyle kapatmak zorunda kaldım ve bundan sonraki iş yaşantıma dış ticaret konusunda devam etmeye karar verdim .Bu konuda yaptığım araştırmalar beni Yorktrade’e yönlendirdi. Hocalarımdan aldığım çok değerli bilgiler neticesinde Ocak 2009 da mezun oldum. Ve ardından sektöründe önde gelen bir mobilya firmasının ihracat departmanını kurup dış ticaret sorumlusu olarak faaliyetlerime başladım. Geçen süre zarfında firmada ihracatın yanında üretim ve stok kontrolünden de sorumlu konuma geldim. Bugün itibariyle 3 aylık süre zarfı içerisinde başlatmış olduğumuz agresif pazarlama yöntemiyle 5 ayrı ülkeye yüksek rakamlı ihracat işlemleri gerçekleştirdik. Benden bugün dahi desteğini esirgemeyen başta hocalarıma ve bizi her zaman güler yüzle karşılayan tüm Yorktrade ailesine sonsuz teşekkürler ederim.


    GÜNEY KUBA

Eğitimin sonunda e-ticaret mevzuatına hâkim olmak hem e-broker’ lık yapmak hem de bir şirketin bünyesinde çalışabilecek bilgiye sahip olmaktı idealim. Gerekli bilgiye sahibim. Mevzuat konusunda ise gereksiz ayrıntılardan arınmış yeterince bilgilendirici bir içerik aldım. Eğitim kadrosu ve personel sıcak ve sevimli. Sonuçta beklentilerime ulaştım ve aradığımı buldum. Herkese tavsiye ederim.

    AKCAN SEVİM

Hedefim eğitim sonunda iyi bir e-broker olmaktı ürünümü seçtim. Ürün ile ilgili kısmi olarak bilgi sahibiyim ancak daha araştırmalara hocalarım sayesinde devam ediyorum. Yeterli konuda mevzuat ve e-ticaret bilgisine sahip oldum.

    HALDUN ATAR

Mevzuat dersleri olsun e-ticaret dersleri olsun eğitimi yeterli buldum ve beklentilerimi karşıladım. Ürünüm var. Okulda herkesin pozitif yaklaşımı var zihnim açıldı diyebilirim. E- dış ticaret ve mevzuat konusunda şekillenmek istiyorum.

    ORÇUN SOMAKLAR

İyi bir kariyer sahibi olmak istiyordum beklentilerime ulaştım. Ürün üzerinde biraz daha çalışmam gerekli bunun bilincindeyim hocalarımdan destek almak için iyi bir iletişim sağladım. E-ticaret uygulamalı ve çok efektif idi mevzuat yeterliydi hocaların ve personelin yaklaşımı çok iyi bu işi yapabileceğime inanıyorum.

    ESER ŞENPARLAK

Mevzuat ve e-ticaret konularının uygulamalı olması benim için en önemli noktadır. Bu sebeple e-ticaret eğitimlerini herkese tavsiye ederim.


    FATMA NURAN FINDIKOĞLU

Eğitim aldığımız bütün eğitmenlere bizlere katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. E-ticaret uzmanımızın web sitesi ile ilgili öğrettiği bilgileri kullanarak sitemizde bayağı gelişmeler kaydettik. İnternetten müşteriler gelmeye başladı. Sizlerle ilişkilerimizin devam edeceğine ve güzel işler başaracağımıza eminim. Bize gösterdiğiniz samimiyet için teşekkürler. NDM Danışmanlık Hizmetleri İç ve Dış Tic.Ltd.Şti www.ndm.com.tr

    HAZIM ARIKAN

Yorktrade Mayıs 2010 (Ankara) mezunuyum. Yorktrade hakkında yaptığım araştırmalarımın çok olumlu olması sonucunda bu kursa gelişimde, ne kadar doğru bir karar verdiğimi şimdi daha iyi anlamış bulunuyorum. Kurs dönemim boyunca, Yorktrade yöneticilerinden ve öğretmenlerinden çok yakın ilgi destek ve en önemlisi dostluk gördüm. E-Dış Ticaret konularında uygulamalı olarak aldığım güncel bilgilerin bana çok yararı oldu ve bu konuda beni cesaretlendirdi. Bu kurs sayesinde birbirinden değerli ve becerikli arkadaşlarla tanıştım ve ticari hayata başladığımızda birbirlerimize destek olma yönünde kararlar aldık. Öğretmenlerimizin, konularına tamamen hakim ve ayrıca bilgilerini aktarmak yönünde çok becerikli olmaları, bizler için büyük şans oldu. Kursun diğer memnuniyet veren tarafı Yorktrade yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz, kurs süresince ve hatta kurs süresi tamamlansa bile aynı sıcak ilgi, destek ve katkılarını sürdürmeye devam ediyorlar. Teşekkürler Yorktrade.

    EDİZ BALCI

Herkese Merhaba, Dış Ticaret eğitimi almak için yurt dışından gelip YORKTRADE’ i seçmemde ne kadar doğru bir karar verdiğimi bir kez daha anladım. Kendi işlerimden dolayı öğrendiklerim ile ilgilenemediğim zamanlar sonucu oluşan bilgi kaybımı gidermek için yeniden kursa katılma talebim sonucu sanki ilk kez kursa katılıyormuşum gibi gösterdikleri ilgi ve alakadan son derece memnun oldum. Gelecekteki ticaretin neredeyse hepsini öğreten ve ödediğimiz bedelin %100 karşılığını veren bu kuruma, özellikle eğitmenlerimizin sabırlı emeğine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Çalışmalarınızda başarılar. Ediz BALCI

    YENER TÜTÜNCÜOĞLU

Türkiye'nin finans sektöründe ilk sıralarında olan kurumsal bir şirkette 5 yıl Finansal Danışman olarak çalıştıktan sonra, kariyerime doğru ve kalıcı yön verebilmek için uzun zamandır yapmak istediğim E-Ticaret için Yorktrade' de eğitimlere katıldım. Eğitime katıldığım ilk günden itibaren hocalarımın enerjisi, verdikleri pratik bilgiler sayesinde bir kez daha doğru yerde olduğumu ve doğru işi yaptığımı anladım. Alıcı ve tedarikçilere ulaşabilme, ürünü en iyi şekilde ve nasıl satılacağını, ticari iş yazışmalarını, ihracat ve ithalat prosedürlerini ve dokümantasyonunu, ,iyi bir pazar bulmanın yolları gibi daha birçok bilgiyi öğrendim. Kuru gıda ve kuru meyve üzerine çalışmayı tercih etmiştim. Eğitimler sırasında ilk yurtdışı bağlantılarımı kurdum. Eğitimlerden sonra bile desteklerini hiç esirgemeyen, sonuca gidene kadar hep yanımda olan tüm hocalarıma ve Yorktrade ailesine teşekkür ederim. Sonuç: Turkish Dried Food Yener TÜTÜNCÜOĞLU E-Foreign Trade Specialist Web:www.turkishdriedfood.com

    TAHSİN GÜNGÖR

26 yıllık çalışma hayatımın son 20 yılı özel sektörde geçti. Bunun da çok büyük bir kısmında ulusal bir bilişim firmasında çeşitli kademelerde yönetici olarak görev yaptım. Hem satış ve pazarlama hem de lojistik yönetiminde büyük deneyim kazandım. Daha sonra eğitim teknolojileri alanında bayilik ve farklı ürün gruplarında ufak tefek dış ticaret deneyimim oldu. Ancak ben bu konuda eğitim almak ve 26 yıllık iş tecrübemle birleştirerek dış ticaret alanında çalışmayı hedefledim. Bu amaçla da bu alanda Türkiye’nin en iyisi olduğuna inandığım Yorktrade Foreign Trade Institute İzmir Bürosundaki sertifika programına katılarak işin hem akademik hem de pratik hayattaki karşılıklarını öğrenmeye karar verdim. Bu sertifika programının bence en etkileyici ve güzel yanı eğiticilerin tamamının konusunda 20 yıldan daha fazla iş tecrübesine sahip ve halen bunu sürdüren kişiler olmasıydı. Sertifika programı sonrasında da özellikle KOBİlerle iletişime geçmek ve tüm bu birikimimi paylaşarak birlikte çalışmak istedim. Çünkü dış ticarette sürekli yükselen bir ivme yakalayan ülkemizde KOBİlerin daha iyi fırsatlar yakalayabileceğine inanıyorum. Bu amaçla dış ticaret satış ve pazarlama teknikleri, Pazar geliştirme, mevzuat ve dökümantasyon konularında destek verebileceğim firmalarla (özellikle KOBİ) iletişime geçmek ve çalışmak isterim. Tahsin Güngör

    MEHMET UĞRUBOL

Amacım elektronik güvenlik ürünleri ithalatı ve satışı gerçekleştirmekteydi. Yorktrade’den eğitim alıp ithal ettiğimiz ürün gruplarını çoğaltarak ve yurt içerisindeki diğer büyük ithalatçı ve tedarikçilerle işbirliği yaparak konusunda lider olmasını hedeflediğimiz bir e-ticaret sitesi kurduk. Bu site ile tüm Türkiye’nin elektronik ihtiyaçlarını karşılamak hedefindeyiz. Daha önce sadece 50 kalem olan ürün grubumuz almış olduğum eğitim ve daha sonrasında almış olduğum destekler sayesinde 20.000 adete kadar çıkmıştır. ‘’ www.elektronikistiyorum.com ’’ Mehmet UĞRUBOL

    SALİH ENE

Yorktrade eğitim kurumlarından 2008 yılında mezun oldum. Amacım okulda aldığım eğitimi pekiştirmek ve uygulamaya dökmekti. Umduğumu değil, umduğumdan kat kat fazlasını buldum. Normal eğitimin yanı sıra, derslerde anlatılan konuların anlık olarak uygulamaya dönüşmesi, mükemmel bir öğretim yöntemi. Bunu Yorktrade’ de öğrendim. Aldığım eğitim sayesinde kurduğum dış ticaret firması için marka oluşturdum ve bu marka ile 5 yıl sonra sayılı ihracat firmalarından olmak gibi yüksek dozda hedef koydum önüme. Yorktrade’ in eğitimden sonraki destekleri de benim için çok büyük bir dayanak. Eğitim veren tüm Yorktrade hocalarımıza sonsuz teşekkürler. Salih ENE www.fidesfood.eu

    ERDAL ERYILMAZ

YORKTRADE Okulları’ ndan 2010 Ağustos’ ta mezun oldum ve Adopen Plastik san. A.Ş. de mezun olduktan çok kısa bir süre sonra işe başladım, iş görüşmesine giderken Yorktrade eğitmenlerimizin tavsiyelerini dikkate aldım ve firmanın ihracat yaptığı ülkeleri ve ihracat hacmini hazırladım ve iş görüşmesine gittiğim firmayı tanıyarak gittim. Bu da işe alınmamda çok büyük bir rol oynadı, e- Trade derslerinde öğrendiğimiz bilgiler sayesinde çalıştığım firmayı tanıyacak bilgileri edinebildim. YORKTRADE mezunu olduğum için çok memnunum, en kısa sürede ziyaretinize gelmek istiyorum. Şu an Sudan’ ın Başkenti Khartum ‘ dayım. Kursa devam eden arkadaşlara kurslarını mutlaka bitirmelerini tavsiye ederim. YORKTRADE Okulları’ nda tüm emeği geçen hocalarımıza teşekkür ederim. Erdal Eryılmaz Adopen Area Sales Responsible

    CEYDA SEREN

TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİ Hafta sonları sadece iç pazarda faaliyet gösteren bir tekstil firmasında çalışarak az da olsa kendime bütçe oluşturuyordum. Aldığım eğitim ve firmamın da desteği ile şimdi çalıştığım şirketin dış ticaret departmanını kurduk ve Avrupa’ ya mal ihraç ediyoruz. Part-time tezgahtarlık tecrübemi, okul sonrasında tekstil sektöründe dış ticaret departmanı sorumlusu haline dönüştüren ve KPSS çilesini hayatımdan çıkaran Yorktrade benim dönüm noktam oldu.

    ANIL ŞENYUVA

AMERİKAN KÜLTÜRÜ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİ E-ticaret derslerinde öğrendiğim yurtdışı Pazar araştırması eğitimleri sayesinde hiç bilinmeyen ticari sitelere ulaştım. Şimdi çok düşük maliyetlere getirttiğim markalı t-shirt ve sweatshirtleri arkadaşlarıma ve çevredeki küçük mağazalara satıyorum. Tabi kendimde ucuza kaliteli giyinmenin yolunu buldum.

    ARDA GÜCENMEZ

ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİ Yorktrade’ den aldığım yasal uluslararası danışmanlık belgesi sayesinde, internet üzerinden firmalara çeşitli ürün bulma ve Pazar araştırmaları için danışmanlık yapıyor, hiçbir işleme karışmadan komisyonumla öğrencilik giderlerimi karşılıyorum. Aileme yük olmadan eğitimime devam etmeme katkı sağlayan Yorktrade’ e minnettarım.

    CEMİL PAKSUNAR

İŞLETME BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİ Yorktrade’ in sunduğu süresiz eğitim sonrası destek imkanıyla Türkiye’ nin önde gelen demir çelik firmalarından birinde staj yapma şansını yakaladım. Şans demeyelim Yorktrade referans ve yerleştirmesiyle gerçekleşti. Şu anda okulum biter bitmez staj yaptığım firmada işe başlayacağımın garantisiyle Yorktrade’ e sonsuz danışmanlık ve desteği için teşekkür ediyorum.

    BAHAR VAROL

KİMYA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİ Yorktrade’ den aldığım eğitim öğrenciyken hem kazanç sağlayabilme hem de mezun olmadan iş hayatına atılma fırsatı yarattı. Şu an hem okuyor hem de Yorktrade sayesinde Türkiye’de kontak kurduğum domates üreticilerinin mallarını yurtdışına satıyorum. Bana bölümümden bağımsız, e-brokerlık yaparak uluslararası firmalarla çalışma şansı yaratan Yorktrade’ e teşekkürler…


BİTMEDİ DEVAM EDİYORUZ !

    KENAN BAŞAR

Ukrayna'da dâhiliye doktoru olarak çalışıyorum. 2007 Vip 25 öğrencisiyim. Geldiğimde o kadar da umutlu değildim. Bu kadar profesyonel bir eğitimi bu kadar pratik olarak alacağımı bilemezdim. Şuan birden fazla ülkeye yazılım programları ithal ediyorum. Son olarak Bulgaristan ile anlaşma yapmak üzereyim.


    YELİZ TEZCAN

Dış ticaret sektöründe kariyer edinmek için Yorktrade e-Dış Ticaret Uzmanlık Programına katıldım. Aldığım sertifika ile Canan Kozmetiğe başvurdum. Şuan da Canan Kozmetik Firmasının Dış Ticaret Departmanında çalışmaktayım.


    BOĞAÇ YENER

Ben Şubat dönemi hafta sonu mezunuyum. Bireysel olarak Türkiye'deki bazı internet sitelerinde (gitti gidiyor, sahibinden com, hem al hem sat, vs) yine e-bay chinainvasion.com gibi sitelerden ufak çaplı mallar alıp satıyorum. Yakında hard disk ithalatına başlayacağım. Ortaklarımla garanti belgeleri için resmi prosedürü tamamlıyoruz. Şuan, yurtdışındaki tedarikçimizle anlaşmalar yapıldı ve Finansbank kurumsal krediler departmanında çalışıyorum. Ayrıca yine aynı şirket adı altında arena bilgisayarın bayiliğini aldık ve internet üzerinden ve bölgesel bayiler kanalıyla satış yapacağız. (Internet sitemiz www.teknolojiambari.com) Hayatımı değiştirdiği için Yorkrade' ne teşekkürler…


    MUTLU TAŞDEMİR

Mezuniyetimden sonra Avcılar 'da arkadaşımla beraber home-ofis kurduk hem iç piyasada olsun hem de yurt dışında aracılık yapıyoruz. Daha doğrusu hızlı işlere giriştik. Bu aldığımız eğitimi kullanarak daha da ileriye gidip, büyük bir yol kat edip şirket olmayı amaçlıyoruz ve bunu yapacağımıza inanıyoruz. Yorktrade 'e teşekkürler..


    CEM ULUSOY

2007 Akşam 9 sınıfı öğrencisiyim. Organik gıda sektörü ile ilgilenmekteyim. Çanakkale 'deki bir üretici firmanın ürünlerinin satışlarını iç piyasada yapmaktayım. Eğitimin bana kattıkları ile birlikte şuan yeni kurulum aşamasında olan bir lojistik firmasının danışmanlığını yapıyorum.


    SELMA AYYILDIZ

Eğitimimim den hemen sonra plastik sektöründe CCP, PE Film Strech ürünlerinin toplamda 65.000€ değerinde ihracatını Romanya'ya gerçekleştirdim.Halen bu sektörde çalışmalar yapıyorum. İkinci gönderimimin de anlaşmasını yapmak üzereyim. Yorktrade' in bana sunduğu danışmanlık sayesinde kendimi daha güvende hissetmeme neden oluyor.


    HARİKA ÇAMLIBEL

Güngör Dış Ticaret firmasında çalışıyorum. Yorktrade'den almış olduğum eğitimden sonra firmamın özellikle Devlet yardımlarından faydalanmasını sağladım. Bu projenin tamamını kendim yürüttüm. Bu bana güven ve güç kazandırdı. Ayrıca firmamın ithalat ve ihracat operasyonlarında daha aktif rol alıyorum.


    ESRA ÜÇARSLAN

Buradaki eğitimimi tamamlandıktan sonra Kazakistan'da bulduğum üreticilerle anlaşma yaptım ve 20.000$ USD tutarında ihracat gerçekleştirdim. Olmaz diye bir şey yok, yapınca oluyor. Bana bunu öğreten Yorktrade'e sonsuz teşekkürler…


    ALİ ÇORUK

Gayet güzel bir eğitim aldım. Çok iyi bir eğitim kalitesi var. Eğitmenler çok iyiydi. Samimi davrandılar memnun kaldım. Soru ve taleplerime zamanında cevap alabildim. Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım. Yorktrade e-dış ticaret kursuna gelmeden önce Dış Ticaretin çok zor olduğunu zannediyordum. Buradan aldığım e-ticaret eğitimi ile çok zor olmadığını gördüm. Beklentilerimi karşıladınız. Teşekkürler YORKTRADE.

    SİBEL ŞANLI

Fevkaladenin fevkinde eğitim kalitesi :=) Eğitmenler ilgili fazla ilgili. E-ticaret derslerinde soru ve taleplere hemen cevap aldım. Her şey çok olumlu. Hep gelmek istiyorum. Tüm isteklerim karşılandı, fazlası oldu. Şuan ayakkabı sektöründe ihracat işlemlerine başladım.

    JULİDE ABDULHAMİTBİLAL

Çok doyurucu ve her zaman kendini yenileme imkânı sağlayan bir e-dış ticaret eğitim aldık. Eğitmenlere sorduğum ve yardım almak istediğim konularda beni yönlendirmeleri çok memnun etti. Sorulara zamanında yardım aldım. Eğitmenler eksiklerime karşı beni motive edici ve ilerlememi sağlayan yönlendirmeler yaptılar. Farklı yol göstererek alternatiflerimin çoğalmasını sağladı. Personel gerçekten çok içten ve samimi. Beklentilerimin çok çok üzerinde bir eğitim ile donatıldım.

    HANDE HAVVA ASLAN

Dış Ticaretle ilgili kalitesi en yüksek eğitim kurumu yorktrade... Yardım istediğim zaman en kısa sürede cevabını aldım. En güzel yanı gördüğümüz derslerin öğretici ve gerçek olması. E-Dış Ticaret konusunda uygulama yapmak istiyordum ve bu isteğim sizin sayenizde gerçekleşti. Teşekkürler.

    ZÜHRE AKÇAY ÇINAR

YORKTRADE e-dış ticaret eğitim programının kalitesi çok iyi, eğitmenlerin bizlere karşı tutum ve davranışları çok iyiydi. YORKTRADE programı her anlamda yönlendirme ve araştırmaya sevk ediyor. Hocalarımız ile temasta kalarak yardım alabileceğim. Burada beklentilerimin üzerinde bir eğitim aldığıma inanıyorum.

    MEDİNE KARA

Yorktrade e-ticaret eğitim kurumlarında sunulan eğitim kalitesi süper. Konu anlatımları çok iyi olumsuz olan hiçbir şey yok. Beklentilerimden daha iyi eğitim aldım.

    MUSTAFA AKGÜRGEN

Eğitim kalitesi mükemmele yakın. Şunu belirtmek isterim; tüm eğitmenler Dış Ticareti bizzat kendileri uyguladığı için konulara çok hâkimler. Kurumda herhangi bir olumsuz bulduğum yön yok. Tek istediğim kurulan bu ilişkilerin uzun vadeli olması ki olacağından da eminim. Ben ticaretin içerisinde olan biri olarak beklentilerimi karşıladı.

    BARBAROS ÇELİK

Çok yararlı eğitim. Genel anlamda olumsuzluk görmedim. Kurumdan isteğim ”lütfen bu çizgiyi bozmayın”. Personel ellerinden geleni yapıyor. YORKTRADE kurumunda beklediğimden fazlasını buldum.

    NEVAL ALTINEL

Sunulan eğitimin kalitesi beklentilerimin üstünde ve geniş kapsamlı. Eğitmenler konularına vakıf ve eğitmen formasyonuna sahip son derece olumluydular. Tüm sorularıma anında cevaplar aldım. Yetkililer ve personel son derece ilgili, kibar ve yardımsever. En olumlu yanı eğitmen ve eğitimi alan arasındaki iletişim ve bilgi aktarımı.Eğitmenlerle kurduğum iletişim beklentilerimin ötesinde iyiydi.Son derece faydalı bilgiler aldım. YORKTRADE e-ticaret kurumuna tavsiye üzerine geldim. Aldığım bilgiler son derece faydalı, geniş ve kapsamlı. Kurumdan istediğim, çizgisini bozmadan eğitim hizmetlerine devam etmesidir.

    EMRULLAH KONDAK

Üniversite öğrencisiyim. Yorktrade e-ticaret okullarına gelmeden önce e-Dış Ticaret konusunda inanın hiçbir şey bilmiyordum. Hocalarımın sayesinde çok güzel bir eğitim aldığım için kendimi iş hayatında önemli yerlerde görüyorum. Hocalarım gerçekten mükemmel insanlar ve her soruya sabırla cevap veriyorlar. YORKTRADE genel anlamıyla çok iyi bir kurum. Artık her şeyi biliyorum. Yapmam gereken biraz yoğunlaşmak. YORKTRADE bilmem gereken her şeyi öğretti. Teşekkürler.

    H.PELİN SALLAR

YORKTRADE kurumlarında zamanlama, günümüze uyum ve anında uygulama, verilen güven sunulan eğitim kalitesini en üst düzeye çıkarıyor. Çok memnun kaldım. Eğitmenlerimden yardım istediğimde anında karşılığını aldım. Her şey çok güzeldi. Beklentilerimin üstünde karşılık aldım. Sadece teorik anlatım bekliyordum. Buradaki uygulama ve verilen güven ile direk işe daldım.

    VOLKAN TÜRKYILMAZ

Eğitim kalitesi üst düzeyde. Eğitmenlerden her durumda, her zaman iyi davranışlar gördüm. Personelin tutum ve davranışları son derece iyi. Eğitmenlerden zamanında ve fazlasıyla bilgi edindim. İthalat, İhracat ve Broker lığı tam anlamıyla, her yönüyle öğrendim. İrtibatın hiç kopmaması ve her zaman yardım alabilmeyi istiyorum. Beklentilerimin fazlasını karşıladı.

    SİMLA TÜRKMEN

Gayet başarılı bir eğitim. Eğitmenler yardımsever, ilgili, alakalı ve sıcakkanlı. Soru ve taleplerime anında cevaplar alabildim ve yeterli iletişimi kurabildim. Umduğum ve beklediğim her şeyi buldum. Teşekkürler.

    BORA TÜRKMEN

Yoğun araştırmalarımızın sonunda YORKTRADE, E-ticarete geçişimizde bize destek ve yol gösterici olacak en iyi kurum olduğuna kanaat getirdik. Bu aşamadan sonra gerek personeliniz gerekse eğitmenlerinizin yaklaşımı, yardımları ve konularına hakimiyetleri, bizim bu süreçte en büyük artımız oldu. Eğitimlerimizde konu ile ilgili tüm ayrıntıları öğrenmekle kalmayıp, paralel konular hakkında da fikir sahibi olduk. Eğitmenlerin desteğini sadece eğitim saatlerinde değil her zaman yanımızda hissetmek, çalışanlarınızın her türlü ihtiyacımıza pozitif yaklaşımı Kurumunuzu en iyi yapan sebeplerden sadece birkaçı. Bu bağlamda tüm eğitmen ve çalışanlarınıza yardımları için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz. http://www.cantassogutma.com

    GÜLDAL PEÇENEK

YORKTRADE’ e gelmek isteğim ithalat konusunda başarılı olmaktı, beklentilerimi YORKTRADE aldığım eğitimle karşıladı. Otomotiv üzerine ilgileniyorum, bilgi sahibiyim, ileride neler yapacağımı biliyorum ve hocalarımla da gerekli iletişimimi kurdum. Mevzuat konusunda yeterli bilgi aldım, eğitimcilerin ve personelin yaklaşımları çok iyi. Süper şeyler öğrendim. Sizleri her zaman tavsiye edeceğim.

    HANDAN CELEP

Sunulan eğitim kalitesi iyi. Eğitmenlerle çok iyiyiz. Tutum ve davranışları olumlu, ılımlı ve çok sıcaklar ayrıca çok samimiler. Arkadaşça yardımlaşmalarını çok beğendim. Sorularıma kesinlikle yanıt buldum. Her şey olumlu, personel ve eğitmenler olsun hepsi çok iyi, teşekkür ederim. Şahsım adına her şey beklentilerimin üstünde, açıkçası her tekrara gelişim, daha da üzerine çıkmama neden oluyor. Bu anlamda da çok teşekkür ederim.

    ONUR ÇOPUR

Amacım; Lojistik, gümrükleme ve dış ticaret konusunda bu alt yapıyı alarak, uzmanlaşmaktı. YORKTRADE’ deki beklentilerim şimdiki düşüncelerimle örtüştü. Özellikle yeni bir sektöre geçiş için illaki akademik olarak değil de sizlerin eğitimi sayesinde bilgi ve püf noktaları edinerek sağlam adımlarla bu sektöre girebileceğimiz güvenini sağladınız. Ürünümü tam seçemedim, çünkü her ürünün komisyon oranı farklı, bu nedenle çok iş yaparak da büyük işler yapabileceğimiz görüşüne ulaştık. Her ürünün detaylarını bilip o ürünü tanıdıktan sonra, her ürün satılabilir. Seçeceğim ürün ne olursa olsun, üniversite ve sizin sayenizde araştırma kabiliyetimi geliştirdiğim için bu konuda sıkıntı yaşamayacağım ve yaşamıyorum. Bu ürünleri ithalatçıdan/ihracatçıya, üreticiden/tüketiciye, yurtiçinden/yurtdışına, her birini adım adım nasıl yapacağımı öğrendim. Kesinlikle eğitmenlerimiz şimdiye kadar edindikleri bilgi ve tecrübe yoluyla grubumuza ve birebir her türlü ilişkimi sağladım. Mevzuat baştan çok karışık görünüyordu, ama bunca karmaşanın içinden kolaylıkla sıyrıldık, tabiî ki de her zaman mevzuatın ince ayrıntılarına dikkat etmeliyiz. Verilen dersler bu işin nasıl ve ne şekilde yapılacağını öğrenmemizde şu anlık yeterli kalan kısmı tecrübe edinerek öğrenebileceğiz. Eğitimciler ve personel sıcakkanlı, ılımlı ve sevecen, her türlü yardım kesinlikle sağlandı. Her sektörle ilgili bilgi alıp, herkesin en az bildiği bilgiye ulaşmaktı, şimdi ise fazlasına sahibim. YORKTRADE’ i kesinlikle tavsiye edeceğim.

    BUSE AZMAN

YORKTRADE’ e başlamadan önce aklımda bazı soru işaretleri vardı. Eğitimim sonunda birçok soruma cevap bulduğumu söyleyebilirim. Kendi işimi yapabilecek düzeyde yeterli bilgi birikimine sahip olmaktı arzum, ürünümü tespit ettim ve bilgi sahibiyim.

    ÇAĞRI ÇIĞMAN

Beklentilerim düşüncelerimle örtüştü. Ürünümü belirledim, konserve (doğranmış domates), ürünle ilgili bilgilerimi geliştiriyorum. Her aşamayı öğrendim, hocalarımla olan irtibatı sağladım. Mevzuat ve E-Ticaret olsun çok başarılı ve bilgi dolu geçti, her şey güzeldi, özellikle E-Ticaret derslerinin uygulamalı olması mükemmel, her kez gayet başarılı şu an edindiğim bilgileri edinebilmemdi ve edindim. YORKTRADE’ i kesinlikle herkese tavsiye edeceğim.

    CİHAN ERDOĞAN

Yorktrade akşam 06 sınıfı öğrencisiydim. Mezun olalı birkaç ay oldu. Eğitim bittikten sonra Tedris Promosyon şahıs firmamı Tedris LTD şirketine çevirdim. Çin'den görüştüğüm firmalardan Reklâm Panoları firmasının Türkiye Distrubitörlüklerini aldım. Türkiye'de ki AVM Network ağını oluşturma yolunda büyük adımlar attım. İlk anlaşmamı da Metrocity ile yaptım. Teşekkürler Yorktrade…


    HANİFE ÇINAR

Türkiye'de ilk paslanmaz çelik ithalatını yapan firmalardan birinin sahibiyim. Eğitimimden önce Avrupa ülkelerinde çalıştığım firmaların ödeme şartlarını kayıtsız kabul ederek ithalat işlemlerimi yürütüyordum. Yorktrade'den aldığım e-dış ticaret eğitimden sonra burada edindiğim bilgileri kullanarak akreditifli çalışma yöntemini uyguluyorum. Şimdi daha profesyonelce ve daha iyi şartlarda ithalat yapıyorum.


    KADİR KURTULUŞ

Yorktrade'de aldığım eğitimden sonra kendi firmamı açtım ve yurtdışında bir firmanın distribütörlüğünü aldım. Eğitim ufkumu genişletti.

    EVREN ÖZGÜVEN

Bulunduğum sektörle ilgili çalışmalar yapmaktı amacım. Beklentilerim düşüncelerimle bağdaştı. İnşaat sektörünü seçtim, bilgi sahibiyim ve gerekli iletişimi hocalarımla sağladım. Sonraki aşamalarda neler yapacağımı biliyorum. Mevzuat ve E-Ticaret derslerinin oldukça yeterli olduğunu düşünüyorum. Her kez çok sıcak ve ilgili, beklentilerimin üstünde, hatta daha fazlasını buldum. YORKTRADE’ i tavsiye edeceğim.

    SERKAN HASGÜL

Bir dış ticaret şirketinde çalışmak istiyordum. Gelme amacımdaki beklentilerim şimdiki düşüncelerimle örtüştü. Ürünüm fındık, bilgi sahibiyim ve hocalarımla irtibat sağladım, sonraları neler yapacağımı biliyorum. Derslerin uygulamalı olması çok güzel, gerekli bilgilerin tamamı ve hocalarımızın tecrübelerini aktarması bizim için büyük şans. Eğitmen ve personel olarak öğretmek ve öğrenmek konusunda hiçbir problem yok. Kayıt olmadan önce anlatılanların hepsi, öğretildi. Sürprizle karşılaşmadık. Tabiî ki her zaman YORKTRADE’ i tavsiye edeceğim.

    MUSTAFA FERİT KÖKSAL

Beklentilerim fazlasıyla örtüştü. Ürünümü seçtim, bilgi sahibiyim ve hocalarımın desteğiyle neler yapacağımı biliyorum. Mevzuat bilgilerinin içeriğini gerekli ve yeterli buluyorum. Her şey gayet iyi, beklentimden fazlasını buldum. Kesinlikle YORKTRADE’ i tavsiye edeceğim.

    OSMAN YALÇIN

Sunulan eğitim gayet yeterli ve vizyon kazandırıcı, eğitmenlerle ilişkilerim ve bize karşı tutum ve davranışları gayet olumlu ve sıcak. Ders içinde sorularımın tamamına cevap aldım. Eğitimdeki püf noktalar ve pratiğe yönelik olması gayet iyi. Dış ticaret konusunda iş hayatına atılamayacağımı düşünüyordum. Bu konudaki ön yargılarım kayboldu.

    ALİ ÖZGÜR KETENCİ

Sunulan eğitimin kalitesi ve bizlere karşı tutum ve davranışları iyi, sorularıma kısa sürede yanıt aldım, yetkililerin bize karşı davranışları yakın, çok detaylı bir eğitimin olması iyi, eğitimin kadrosu ve personel olsun gayet iyi. Beklentilerimin kesinlikle üzerinde bilgi aldım.

    SEMA DAĞLI

Sunulan eğitim çok iyi ve eğitmenlerle ilişkilerimiz gayet olumlu, tüm eğitmenlerimizden destek ve yardım aldım. Bizlere sabırlı davrandıkları için teşekkürler. Eğitim süresince olumsuz bir şeyle karşılaşmadım, en göze çarpan kısmı herkes sevecen ve sıcak. Aldığım eğitim karşılığında, ileride güzel durumlarla karşılaşacağımı umuyorum.

    MÜRÜVVET TUNCA

Sunulan eğitim mükemmel, eğitmenlerin tutum ve davranışları çok iyi, sorularımın yanıtlarını aldım, ders anlatma ve anlatma hareketlerini olumlu buldum, personel mükemmel, yedek bir iş istiyorum onun için geldim ve aradığımı buldum.

    ESRA TOPKAYA

Sunulan eğitimin kalitesi iyi, eğitmenlerle olan ilişkilerimiz, tutum ve davranışları iyi, tabiî ki yetkililer de. İhtiyacımız olduğunda tekrar eğitim alabilmemiz çok iyi, eğitimin kalitesi de beklentilerimle örtüştü.

    GÜLHAN ÖZTÜRK

Eğitim yeterince iyi, tüm eğitmenlerimiz gayet ilgili ve sorularıma zamanında cevap aldım. Yetkililer güler yüzlü ve ilgiliydiler. E-Ticaret konusunda fazlasıyla bilgi aldık, olumsuz bulduğum yönler yok. Eğitimcilerle ilgili yeterli derecede iletişim kurdum, personel dâhil tüm çalışanlar yeterince güler yüzlü, ilgiliydiler. YORKTRADE, beklentilerimi fazlasıyla iyi karşıladı, bu kadar iyi olacağını beklemiyordum.

    TUNA ÖZGÜL

E-Ticaretle ilgili bulunmaz bir deniz sundunuz. Çok teşekkür ederim.

    ONUR HEKİMOĞLU

E-Ticaret dersinin çok faydalı olduğuna inanıyorum eğitmenler ve personel mükemmel. Mevzuat öğrenmek amacıyla geldim ve bilgilerin hepsine sahip oldum. YORKTRADE’ i tavsiye edeceğim.

    ERKAN ATAKLI

Düşündüklerimden fazlasını buldum. Amacım iyi bir ihracatçı olmak. Tekstil ihracatı yapmayı düşünüyorum. Gerekli bilgiye sahibim. Hocalarımdan yardım aldım. Mevzuat ve e-ticaret dersleri çok iyi ve detaylı ufkum açıldı 3-5 site gösterilip konteynerler den bahsedilecek zannediyordum fakat şimdi ticareti öğrendim. Tavsiyem kesinlikle evet.

    ÇAĞRI ÖZTÜRK

Öğretici ve kaliteli bir eğitim. Eğitmenlerle olan ilişkilerimiz bizlere karşı tutum ve davranışları saygılı ve yaklaşımcı, sorulan sorulara net ve anlaşılır cevapların verilmesi olumlu, keza bilgi kalitesi çok iyi personel ve eğitmenlere çok teşekkürler. Beklentilerim doğrultusunda tüm güzel bilgilere ulaştım.

    ESRA SAPANCI

Amacım bu sektörle ilgili bilgi edinmekti, başlangıç için yeterli bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum. Ürünümü seçtim ve portakal (taze meyve-sebze) üzerine, daha çok hangi ülkelere ihraç ettiğimizi söz konusu şirketlere nasıl ulaşabileceğimi biliyorum. Hocalarımla irtibat halindeyim. Mevzuat hiç bilmediğim bir konu olduğu için, tam öğrendim diyemesem de aşinayım diyebilirim. E-ticaret yeterli ve öz bilgiler. Daha teorik bilgiler bekliyordum daha pratik şeyler öğrendim. Kesinlikle YORKTRADE’ i tavsiye edeceğim.

    BAHAR ÖZDEN

Eğitim kalitesi çok iyi. Uygulamanın ön planda tutulması, örneklere çok yer verilmesi olumlu, her şey olumlu ve her kez yardımcı ve sempatik.

    HALİL İBRAHİM USLU

Her şey gayet iyi. Ürünüm zeytin, zeytinyağı, turunç, salça ve ketçap bu konular üzerinde bilgi edindim. Hocalarımla irtibattayım. Bilgilendirici ve faydalı bilgiler aldım. Bilmediğim çok şeyi öğrenmiş oldum, ufkum açıldı. YORKTRADE’ i tavsiye edeceğim.

    CENK TANRIVERDİ

Eğitim kalitesi gayet başarılı. Eğitimcilerle ilişkilerimiz yakın, tutum ve davranışları anlayışlı, sorularımın tamamına cevap aldım. Eğitim çok açıklayıcı ve kapsamlı.

    ERDAL FUTTU

Sunulan eğitim, en üst seviye neyse o. Hoca öğrenci ilişkilerinden daha çok işi öğretmeleri havasındaydı, daha da güzeldi, eğitmenlerden sorularımın karşılığını anında aldım. Eğitmenler in, personelin tutum ve davranışları üst düzeyde. Dış ticaretin kolay olduğunu, etrafımda ve sosyal hayatta ticaret ile ilgi duyduğum kulaktan dolma her şeyin nereden geldiğini ve nasıl bir şey olduğunu öğrendim. Eğer dış ticaret bu kadar kolay değilse, o zaman olumsuz olurdu. Bu okulun ücreti gerçekten bu değil, komik rakam. Sunduğunuz bu şartlar ile bu eğitimin fiyatı kesinlikle verdiğimiz fiyatın iki katı olmalı. Lütfen şube sayısını arttırmayın, ayrıcalığınızı koruyun. Personel olması gerektiği gibi, memnunum. Çok şey bekleyerek buraya geldim, ama daha fazlasını aldım. İktisat mezunuyum, elimde kesin bir mesleğim yoktu, ancak bugün artık yapabileceğim bir mesleğim var.

    YEŞİM GÖKALP

Eğitimin gayet kaliteli ve yeterli olduğunu düşünüyorum, eğitmenler çok ilgili, gerek ders zamanlarında gerekse ders dışı mail ile sorulan sorulara hemen cevap veriyorlar sorularımın karşılığını aldım. Benim için her anlamda olumlu bir eğitim süreci geçti, bildiğim bilgileri pekiştirdim, ayrıca çok bilmediğim şeyler olduğunu da öğrendim. Herhangi bir olumsuz düşüncem yok, bu işi yaptığım sürece YORKTRADE’ den kontağımı koparmama arzusu içeresindeyim. Gerekli danışmanlığı buradan alacağıma inanıyorum. Personelin tutum ve davranışları gayet iyi. Kendi internet sitemi kurup, dış ticaret ve e-dış ticaret ile ilgili iş yapmaktı, bu doğrultudaki doğru adımı buradan aldığımı düşünüyorum. Bunun için gerekli çalışmalara burada başladım, tüm eğitmenlere sonsuz teşekkürler.

    CANER DURMAZ

Sunulan eğitimin kalitesi oldukça yüksek, tanıdığım birçok arkadaşıma bu eğitimi almalarını tavsiye ediyorum. Hocalarımız tecrübe ve bilgi birikimi bakımından gerçekten çok iyiler, ümit ederim ki bende onlar gibi olabilirim. Eğitim süresince kafama takılan her soruya cevap aldım, derslere giren hocalarımızın hepsinden yardım aldım. Yetkililerin tutum ve davranışları çok iyi, her şey olumlu geçti, bundan sonraki süreçte bizleri yalnız bırakmamaları ve personel ve eğitmenler gayet güzel. Buraya gelmeden önce E-Ticaret ile İthalat/İhracat konularında çok fazla bilgim yoktu. Burada çok faydalı ve bu alanda işime yarayacak hemen hemen her şeyi öğrendim. Benim için çok faydalı oldu. Umarım bundan sonraki süreçte bu bilgileri en iyi şekilde değerlendirebilirim.

    MELİSA ÖZGE ÖZGEN

YORKTRADE' e başlamadan önce dış ticaretin içinde olduğum için çok basit ve klasik bilgiler öğreneceğimi düşünmüştüm. Şu an kurstan mezun olduğumda ne kadar ön yargılı davrandığımı gördüm, meğerse ben çok az standart bilgi biliyormuşum. Tüm eğitmenler birbirinden cana yakın ve çok sıcaklar, hiç yabancılık çekmedim. Ne zaman bir sorum olsa, anında sorularıma cevap aldım. Burası gerçekten hoca ve eğitimiyle 4*4 lük ve aile ortamı içinde hissedilerek ders alınabilecek bir yer. Her şey % 100 her kez in tutum ve davranışları çok sıcak, yardımsever, öneri sunan tavırla asla aşağılama, hor görme, yardım etmeme gibi tavırla karşılanmadım. Standart dışı bilgi, çevrimiçi uygulama, iş yapabileceğim bir ortam. Sırf YORKTRADE değil hocalara ait özel eğitim ve seminerlerden de haberdar olmak istiyorum. Eğitmenlerin hepsini % 100 seviyorum, personel çok kibar. Kurs bitti diye, buraya gelmeyi kesmek istemiyorum.

    KAR NAZENDE ŞATIR

Profesyonel bir ekip tarafından verilen eğitici bir kurum olduğunu düşünüyorum. Verilen eğitimin kalitesinden memnunum, eğitmenler oldukça cana yakın insanlar, genel olarak arkadaşça tutumları, yardımcı özellikleriyle güzel bir bağ oluştu, tüm sorularımın cevaplarını aldım. Her kez oldukça pozitif ve yardımsever, düzenli bir program akışı, genel anlamda olumlu düşünmekteyim.

    SİBEL ASLAN

Eğitim süper ötesi, her şey çok iyi, sorularımın cevaplarına hocalarımız çok yardımcı oldular, hiç olumsuz bir yön olmadı. Var olan bilgilerini bizlere aktarmaları olumlu bir yön, her şeyi beklentilerimin üstünde buldum.

    ENDER YUSUF KAHYA

Eğitim kalitesi çok iyi, eğitmenlerle olan ilişkilerim ve bize olan tutum ve davranışları mükemmel, süper. Tüm eğitmenlerimden sorularımın cevaplarını aldım. Her şey gayet iyi, olumsuz bir yön yok, tahminim diğer öğrencilerden daha fazla iletişim kurmuşumdur. Hocalarımla her şey beklentilerimin ötesinde oldu. Günlük hayattan, uygulamadan çok sayıda örnek verildi.

    KATYA HEMSi

Bu sistemin nasıl işlediği hakkında fikir sahibi olmak istiyordum ve oldum. Beklentilerime ulaştım ürünüm mevcut mevzuat ve e-ticareti çok faydalı ve işlevsel buldum. Herkes çok iyi ve pozitif idealime ulaştım herkese tavsiye edebilirim.

    SEMA SÖKME

E-ticaret yapabilecek seviyeye gelebilmek ve yazışabilmek beklentilerimdi ve bunlar düşüncelerimle örtüştü mevzuat konusunda ve e-ticaret eğitimlerinde her konuya değinildi ve öğretici ve yeterli. Ürün üzerinde araştırma halindeyim ancak ileride neler yapacağımı biliyorum. Hocalarımdan destek alıyorum internet üzerinden ticaret yapmayı bekliyordum, öğrendim ve gerçekleştirmeye başladım. Ancak yeterli değil teorik ve pratiğin bir arada olması nedeniyle. YORKTRADE’ i tavsiye edebilirim.

    SEMA SÖKME

E-ticaret yapabilecek seviyeye gelebilmek ve yazışabilmek beklentilerimdi ve bunlar düşüncelerimle örtüştü mevzuat konusunda ve e-ticaret eğitimlerinde her konuya değinildi ve öğretici ve yeterli. Ürün üzerinde araştırma halindeyim ancak ileride neler yapacağımı biliyorum. Hocalarımdan destek alıyorum internet üzerinden ticaret yapmayı bekliyordum, öğrendim ve gerçekleştirmeye başladım. Ancak yeterli değil teorik ve pratiğin bir arada olması nedeniyle. YORKTRADE’ i tavsiye edebilirim.


    GÜLAY SABRİYE BAYRAM

Sektörde uzun süre iş aradıktan sonra Yorktrade' de eğitim almaya karar verdim ve eğitimimden hemen sonra bir tekstil firmasında İhracat servisinde işe başladım. Eğitim kalitesi tartışılmaz…


    MERAL ESER - ESER TEKİN

Oğlum dış ticarete meraklısıydı eğitimi almaya karar verdi. Yalnız bir farkla, Yorktrade'e gidince bende bu eğitimi almak istediğimi fark ettim. Bu bizi epey hırslandırdı. Aynı sınıfta eğitim alabiliyorsak kendi işimizi kendimizde kurabiliriz diye düşündük ve birlikte Dış Ticaret firmamızı kurduk. Araştırmalarım sonucu ve aldığım eğitimin farkı bana Yorktrade kalitesini ispatladı.


    NESLİHAN TUNÇALIN

Eğitim için şehir dışından geldim ve yaşadığımın en keyifli ve en yararlı eğitimdi diyebilirim. Eğitimimden hemen sonra Ankara'da bir firmanın ithalat ve ihracat sorumlusu olarak işe başladım.


    HAMİYET KARADENİZ

Yorktrade beni o kadar hırslandırdı ki eğitimimi tamamlamadan kendi dış ticaret firmamı açmaya karar verdim. Eğitimimim biter bitmez kendi firmamı açtım. Yorktrade hayatımın akışını değiştirdi diyebilirim.


    RECEP ALTAN HOKKAÖMEROĞLU

Böyle bir eğitimin var olması olumludur. Bundan dolayı Yorktrade’ de çalışan tüm eğitmen ve personele çok teşekkür ederim. Eğitimin kalitesi, eğitmenlerin tutum ve davranışları çok iyi.

    MERİH KOYU

Şu ana kadarki beklentim, eğitimini aldığım e-ticaret ve dış ticaret alanındaki düşüncelerimin örtüştüğünü gördüm istediğim nokta e-broker olarak iş hayatımı devam ettirmekti. Bu nedenle ürünümü belirledim ve bu konuyla ilgili bilgilere hâkimim ve ne yapacağımı biliyorum. Hocalarımla gerekli iletişimimi kurdum mevzuat dersleri çok iyi personelin yaklaşımı son derece sıcak beklentilerimin tamamı karşılandı. Bu nedenle Yorktrade eğitim kurumlarını tavsiye ediyorum.

    ESRA ERGEN

Eğitimimden hemen sonra bir tekstil firmasında İhracat departmanı sorumlusu olarak işe başladım. Teşekkürler Yorktrade.


    FAHRETTİN IŞIKLI

Eğitim hayatımın akışını değiştirdi. Eğitimimden sonra hiç beklemeden özel bir tekstil firmasında ihracat sorumlusu olarak işe başladım. Şuan da iyi bir işim ve dış ticaret alanında profesyonel bir kariyerim var. Yorktrade bu konuda profesyonel eleman yetiştirebilen tek kurum.


    DENİZ KAHRAMAN

Yorktrade İzmir şubesinden mezun olduktan sonra UD SHİPPİNG firmasında operasyon ve ihracat pazarlama sorumlusu oldu.


    MİNE ZEYNEP YILDIZ

Eğitimini tamamladıktan sonra Sea Star Gıda Pazarlama San.Tic.Ltd şirketinde franchising sistem yöneticisi oldu.


    GÖZDE GİDER

Yorktrade eğitimimin ardından Egesera Ltd.Şirketinde dış ticaret sorumlusu olarak göreve başladı. Şuan Sercan Kimya’ da dış ticaret departmanında çalışıyor.


    EMEL BİRLİK

Yorktrade'de eğitimini tamamladıktan sonra Bank Asya kredi ve müşteri portföy sorumlusu oldu.


    KENAN KARABAŞ

Yorktrade mezunu Pınar AŞ. Satış yöneticisi.


    HİLMİ PARLAK

Eğitiminin ardından Rapunzel Organik Tarım San.İhracat şefi olarak göreve başladı.


    ERK KOÇAK / ÇAĞLAYAN PAR

Yorktrade mezunları Parko Dış Ticaret Şirketi kurucuları.


    OĞUZHAN AKSOY

Yorktrade mezunu Çandarlı Gıda Tarım San.İç ve Dış Tic. Ltd. Şti genel koordinatör ve kurucusu. Şuan rulo çim sektöründe faaliyet gösteriyor.

    HAKAN MECİT

Eğitimin kalitesinden memnun kaldım. Yetkilileri, eğitmenlerin ve personelin yaklaşım ve tutumları çok iyi. Bütün hocalarım sorduğum her soruya güler yüzle zamanında cevap verdiler. Aslında yorktrade’e geç geldiğimi fark ettim. Daha önce gelmeliydim diye düşünüyorum.

    SEZAN HIZER

Benim beklentilerimi karşılayacak kalitede iyi eğitim. Eğitmenler arkadaş gibi tamamen bildiklerini mevcut durum olmadan aktaracak şekilde tutum ve davranış sergilediler. Teorik yanında çok fazla pratik çalışması ve günlük hayattan örnekler verilmesi çok olumluydu. Tüm hocalardan sorularıma cevap alabildim. Yetkililer ve personelin davranışları olumlu. E-broker olmak istiyordum. Bununla ilgili bilgileri aldığımı düşünüyorum.

    AYŞE CENGİZ

Süper bir eğitim. Eğitmenler her konuda yardımcı oluyorlar. Yaklaşım çok iyi, öğretici ve yardımseverler. Yetkililerin ve personelin davranışları çok iyi. Eğitim ve kurumda olumsuz diyebileceğim bir şey yok. Beklentimden daha fazlası ile karşılaştım.

    UFUK ÖZCAN

Sunulan eğitimin kalitesi PERFECT. Eğitmenler ve yetkililerin tutum, davranışları ve ilişkileri PERFECT. Bilgi birikimleri, yönlendirmeleri kusursuzdu. Beklentilerim her alanda en mükemmel şekilde karşılandı.

    ZEYNEP KURTKAYA

Yorktrade e-ticaret eğitimini çok beğendim. Çok başarılı. Bana çok yararı olduğunu düşünüyorum. Hocalarımız bomba gibi. Gayet iyi ve severek anlattılar. Sorularıma her zaman cevap aldım. Yetkililer süper, yardımsever ve candan. Personelin hepsi çok şekerler. Çok içten, gerekli olan bütün bilgileri aldığımı düşünüyorum. Almasam da YORKTRADE hep arkamda biliyorum. Bana beklediğimden daha fazlasını verdi. Beni bu kadar canlandıracağını tahmin etmemiştim. Çok iyi etmişim de gelmişim.

    MURAT ÖZEN

Olağanüstü eğitimdi. E-ticaret eğitmenleri ile ilişkilerimiz son derece iyiydi. Eğitmenlerin uygulamanın içinden gelmeleri alt yapısı yeterli ve kaliteli oluşu çok olumluydu.Beklentilerimin üzerinde bir eğitim aldım. Tüm kadroya teşekkür ederim.

    EBRU M.ERENYOL

Yorktrade’in eğitim kalitesi iyiydi. Akademik eğitim başarılı. Bütün eğitmenlerin tutum ve davranışları çok güzeldi, sorularıma net cevaplarımı aldım. Yorktrade e-ticaret eğitimi beklentilerimi karşıladı. Aradığımı buldum. Yapmak istediklerim şekillendi ve artık gerekli bilgi donanıma sahibim. Ayrıca yardıma ihtiyacım olduğunda yanımda olacaklarını bilmek çok güzel. Başarılarınızın devamını dilerim.

    DUYGU ONUR

Klasik okul düzeni beklerken tam tersi yönde uygulama yaparak ve görerek öğrendim. Beklediğimden çok daha fazla bilgiye sahip oldum. Yorktrade’in e-ticaret eğitim kalitesinden çok memnun kaldım. Sürekli internet kullanmama rağmen araştırma yapmanın çok çeşitliliğini gördüm. Bire bir uygulama yaparak Neler yapabileceğimi gördüm.Kısa bir süreçte çok fazla araştırma gerektiren bilgiler öğrendik. Diyalogda bulunduğum eğitmenlerin hepsinden çok fazla ilgi gördüm. Gerçekten öğretmek için çaba gösteriyorlar. En ince ayrıntısına kadar sorularımın cevaplarını aldım. Buradaki yöneticiler, personel çok anlayışlı, güler yüzlü ve her şekilde yardımcı oldular. YORKTRADE ile tavsiye üzerine tanıştım. Okul düzeninde işlemesini bekliyordum. Yani hoca anlatacak gidecek diye bekliyorum. Âmâ hiç beklemediğim uygulamalar yaptık. Öğrendiğimiz her şeyi uygulamaya geçirdik.

    GÜVEN ÜNDER

Ben şahsım adına Yorktrade eğitim merkezini bir kurs olarak görmüyorum. Akademik bir okul. Hocalar da mükemmel eğitmen. Hocaların gerçekten öğrencinin öğrenmesi için ilgili derse girmesi olumluydu. Eğitmenler ilgili ve samimi olarak tüm sorularıma anında cevaplar verdiler. Birtakım ithalat ve ihracat bilgileri edindim. En kısa sürede girişimlerde bulunacağım.

    RABİA FINDIK

Çok güzel, başarılı, hiçbir yerde alınamayacak olan bir eğitim. Eğitim ve hocaların kalitesini çok iyi buldum. Eğitmenlerle ilişkiler gayet iyi. Sorularıma cevaplarımı aldım. Yetkililer ve personel çok sıcak, güler yüzlü yaklaşıyorlar ve yardımcı oluyorlar. Öğrencilerle irtibatı koparmayın. Bana bilmediğim şeyleri öğretti. İlk geldiğimle şimdiki arasında çok farklar varama gene de kendimi bu konuda geliştirmem lazım.


    OLCAY DİZDAR

YORKTRADE 2010 mezunuyum. Metal ticaretiyle uğraşıyorum. YORKTRADE ile tanıştıktan sonra güvenimiz arttı. Ticari coğrafyamızın yaşadığımız ve bulunduğumuz yerlerle sınırlı olmadığını görmek gerçekten çok etkileyici. Hocalarımıza sonsuz teşekkürler. İşlerinde gerçekten çok iyiler. İstediğimiz her zaman onlara ulaşabilme, danışabilme ayrıcalığını hissetmek belki de işin en güzel tarafı.


 

ONLAR BİR YORKTRADE Lİ !

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ !

www.olimpist.com

OLİMPİST MUTFAK

İlkcan Kaya

www.olimpist.com

www.entegre.com

ENTEGRE FOOD INDUSTRY

Mehmet Kavuşturan

www.entegre.com

www.jestyap.com

JEST YAP HEDİYELİK ÜRÜNLER

Gurer Ilgar

www.jestyap.com

www.sepeteindir.com

SEPETE İNDİR E-TİCARET SİTESİ

Murat Günaydın

www.sepeteindir.com

www.mutlumakarna.com.tr

MUTLU MAKARNACILIK SAN. VE TİC. A.Ş

Ali Göymen (üretici)

www.mutlumakarna.com.tr

www.turkishorganic.com

TURKISH ORGANIC FOOD

Evren Kaymak

www.turkishorganic.com

www.akselcelik.com.tr

AKSEL ÇELİK MUTFAK EŞYALARI

Ramazan Akgün (Üretici)

www.akselcelik.com.tr

www.serinay.com.tr

SERİNAY TEKSTİL

Ali Serin

www.serinay.com.tr

www.turkishcaper.com

TURKISH CAPER İHRACAT & İTHALAT

Erkan Kayali

www.turkishcaper.com

www.tomatopastes.eu

TOMATO TASTE MANUFACTURING

Ertugrul Evliyaoglu

www.tomatopastes.eu

www.stonestoremarble.com

STS İnşaat Taahhüt Madencilik A.Ş

Suheyla Safran

www.stonestoremarble.com

www.e-miratrade.com

Mira Trade E-Ticaret

Aygün Hassanov

www.e-miratrade.com

www.sirmersan.com

Sirmersan Marble

Seren Aydoğdu

www.sirmersan.com

www.apexdyna.com.tr

Apex Dynamics

Özlem Atalay

www.apexdyna.com.tr

www.egoconsultancy.com

Ego Dış Ticaret Danışmanlık

Tuğba Gül Börü

www.egoconsultancy.com

www.ates-kaucuk.com

Ateş Kauçuk ve Hortum Sanayi

Kadir Okutan

www.ates-kaucuk.com

www.evciplastik.com

Evci Plastik

Şadıman Evci

www.evciplastik.com

www.turkeypacking.com

Turkey Packing

Zulika Karamuk

www.turkeypacking.com

www.truvapvc.com

Truva PVC

Hatice Demiray Edis

www.truvapvc.com

www.leostand.com

Leo Stand Lcd Tv Sehpaları

Göktuğ Arısoy

www.leostand.com

www.orbitalimpex.com

Orbital Foreign Trade

İsmail GÜREL

www.orbitalimpex.com

www.pagishop.com

Pagi Kozmetik

Taylan Alaca

www.pagishop.com

www.younglobal.com

Younglobal Foreign Trade

Orkun Uçal - Yalçın Kodal

www.younglobal.com

www.kadineliyle.com

KADIN ELİYLE

AYŞE SEZER AKSOY

www.kadineliyle.com

www.seyhancam.com.tr

SEYHAN CAM

EVRİM AKÜLKER

www.seyhancam.com.tr

FİRMA REFERANSLARIMIZDAN BİR KAÇI


 VAKKO
   
TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ
KIYI EMNİYETİ GENEL MÜD.
ZORLU TEKSTİL AŞ.
İSBAK AŞ.
KOCAELİ BUYUKŞEHİR BELEDİYESİ
DİYARBAKİR TİCARET VE SANAYİ ODASİ
POLO GİYİM SAN. TİC. A.S.
GİSAD A.Ş
TOYOTA SABANCİ PAZ. ve SAN. A.S
GÜZELPINAR KAYNAK SU ŞİRKETLER GRUBU
BİRTEKS ÖRME KUMAS LTD. STİ.
APRİL DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
URTİM İNŞAAT KALIP VE İSKELE SİSTEMLERİ
ICL - INTERCOMBİ TRANSPORT & LOGİSTİCS
PINARPEN PENCERE VE KAPI SIST.
TÜRKSAN BOYA
SCHNEİDER A.S.
BATİSAN MAKİNA SAN TİC.AS
BAHARİYE HALI
ZAFER KABLO SAN.
BAYSAN OTOMOTİV SANAYİ
SARIKIZ - MAVİSU KOZ. ve SAĞLIK
ÜRÜNLERİ PAZ.TİC.LTD.ŞTİ.
DOGUS OTOMOTİV
EGOİSTE
FİNANSBANK A.Ş
GOODYEAR LASTIKLERI. A.S.
GÜBRETAS GÜBRE FABRIKALARI A.S
ISBANK A.Ş
ISTANBUL ULASİM A.S
ISTANBUL IPLİK SAN. TİC. A.S
NORM METAL DIS TICARET AS
MUTLU MAKARNA SAN. TİC. A.Ş.
ÖZYİLDİRİM PLASTİK PLATO MERMER
MADENCİLİK SAN. VE TİC.
ROYAL DENIZCILIK VE ENDÜSTRIYEL
SCHONLİNE - ALTİNDAG A.S
TADAL YEMEK ÜRT DAG SAN TIC AS
İSTANBUL DIŞ TİCARET HİZMETLERİ AŞ.
PAK-UN LTD.ŞTİ.
ZIRVE TEKSTIL SAN TIC AS
YEDITEPE ECZA DEPOSU ILAÇ
CHOCO ROLLETTA-NEŞE GIDA PAZ. DAĞ. SAN. İÇ ve DIŞ TİC. LTD.ŞTİ.
ZIRVE TEKSTIL SAN TIC AS.
İZMİT GAZ DAĞITIM SAN.ve TİC.AŞ.
ABANA MOTORSAN TIC AS
A-C GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD
ACCREDO DIS TICARET LTD STI
AJORTEKS TEKSTIL DIS TIC LTD STI
AKIN PAZ.DAY.TÜK.TEM.MAL
AKKOYUN GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ
AKPINAR INSAAT VE TAAHHÜT
AKSOY GIDA VE YEMEK SAN TIC LTD
ALBANIAN AIRLINES
ALKAN BİLİŞİM BİLG.HİZ.LTD
ALM İNŞAAT YATIRIM SAN.LTD
ALMARİS İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
ALTINTAS MERMER VE TERSANECILI
ALTINDAĞ ALÜMİNYUM METAL
ALTINOK OYUNCAK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
ANADOLU KENT EMLAK
ANKA TELEKOM LTD
ARASGRUP ASEL ELOKSA ALÜMİNYUM TOZ BOYA
ARAYICALAR PLASTIK KIMYA
ARDIÇ CAM SAN TIC LTD STI
ARDOS KIRTASIYE
ARI LİMİTED ŞİRKETİ
ARMADA TEKSTİL KİMYA SAN.
ARS ARSLANOGLU SOSYAL HIZMETLE
ARTMARK KODLAMA SİS.DANIŞ
ATAKLAR TEKSTIL SAN TIC LTD STI
ATG MÜHENDİSLİK GEMİ INS. LTD.
ATILIM NAKLİYAT TAAH.TİCA
ATM SİGORTA ARACILIK HİZM
AVANTAJ BARKOD SİSTEM.LTD
BARCA TEKSTİL SAN TİC.LTD
BAYHANLAR INS TIZ TURZ. SAN
BAYINDIR OTOMOTIV RULMAN
BAYPEN REKLAM VE KALEMCILIK
BAYRAKTAR TEKSTIL KONF LTD STI
BEMAK ET/GİDA ISLEME MAK. BEMAK
MAKİNA ITH. IHR. LTD. STİ.
BESLER GİDA VE KİMYA SAN.
BILTECH BILGISAYAR LTD STI
BİLKOSİS MEDİKAL ÜRÜNLERİ ELEK.
VE BİL. TİC. SAN. LTD. STİ.
BNB TEKSTİL DİS TİCARET
BOTECH ELEKTRONİK SAN.
BURÇ MAKINA DENIZCILIK SAN
BÜYÜK NİSAN ECZANESİ
CAM IS MADENCILIK SAN. TIC AS.
CAN KALİP SAN.TİC.LTD.STİ
CEM ÇİNAR YAPİ MALZEMELERİ
SAN. VE TİC. LTD. STİ.
CESUR AY TEKS.TRZM.LTD.ST
CEV-HA TEKS.MAK.GİDA LTD.
CHİC/CHEAP NİLÜFER ÜÇLER
CMS K-MİNERAL TRZM. SAN. COKA
DİS TİC. LTD.STİ.
COKA DİS TİCARET LTD.STİ.
COSKUN ÖZBAS MÜHENDISLIK BÜROSU
ÇAGTEK LTD.STİ.
ÇAKMAKLAR GIDA SAN
ÇAPA PLASTİK DEGİRMENCİ TEKSTİL
IÇ VE DİS TİC. LTD.
ÇAVUSOGLU ULUSLAR.EKON.DA
ÇAYCUMA SÜT ÜRÜNLERİ SAN.
ÇİLİNGİRLER OFİS MOBİLYA
DAGISTANLI TURIZM AS
DAMLA ALİS VERİS MAGAZALA
DEMİRKARDESLER GİDA SAN. VE TİC. LTD. STİ.
DENİZ NAKLİYAT VE TİC. LTD. STİ.
DEPAR ILETISIM DIS TIC LTD STI
DEPAR ULUSLAR ARASI NAK.LTD STI
DEPO ULUSLAR ARASI NAKLIYAT LTD
DERİN DANİSMANLİK PROJE VE ARAS. HİZ.
DERİN IÇ VE DİS TİC. LTD. STİ.
DERYA PLISE SAN VE TIC LTD STI
DOGRUÖZ TEKSTIL SAN TIC AS
DOGUSER GÜMRÜK MÜSAVIR LTD STI
DOLİ AMBALAJ GD. SAN. LTD.STİ.
DSM FOOD SPECIALTIES
DURU BULGUR GİDA SAN.TİC.
EKVATOR SİGORTA ARAC.HİZM
ELEKTRO MEKANIK TIC VE SAN
ELİBÜYÜKLER MENSUCAT TİC.
ELİM GALERİ EV GEREÇ.LTD.
ELİPS TASARİM MİM.INS.TAA
ELOPAR ELEKTRIK VE OTOM. PARÇ.
ENUPE DİS TİC. LTD.STİ.
ERA TEKSTİL / SAYMA EKER
ERÇELİK MOB. SAN.VE TİC. LTD. STİ.
ERDOGMUSLAR MAK SAN LTD STI
ERGUN ÖZGÜR APİ
ERICOM ILETISIM A.S.
ERKONSAN SAN.TİC.LTD.STİ.
ERTAN UN VE GİDA SAN.LTD.
ERTAS MEKANIK AS
ESENLER ULUSLAR.NAK.LTD.S
ESMAN MAKİNA SAN.ITH.IHR.
FATIH GIYIM
FESTA TEKSTIL DIS TIC LTD STI
FOLYA TERM AMBALAJ SAN. LTD.STİ.
FR GLOBAL ULUSL. STRATEJI PAZ.L
GOA GIDA VE DIS TIC LTD STI
GRİ REKLAM LİMİTED SİRKET
GÜLEL GİDA ITH.MAD.PAZ.LT
GÜNEL AVUKATLIK ORTAKLIGI
GÜNEY TIC
GÜNEYDOGU ULUSLAR ARASİ
NAKLİYAT VE PAZARLAMA A.S.
GÜVENER AYAKKABICILIK ITH IHR
H.H.ESTETİK VE GÜZELLİK
HAS MEDİKAL ORTHEPEDİK SU
HAYAT TİBBİ ALETLER TİC.A.S.
HAZAL TEKS. GYM.SAN.TİC. LTD.STİ.
HISAR KILIT SAN TIC LTD STI
HOCAOGULLARİ PLASTİK LTD. STİ.
HTS. HAKTAN TEKSTİL SAN. TİC. LTD. STİ.
HÜRTAS TEKSTİL SAN.LTD.ST
HÜSEYİN HİLMİ PAYİDAR
IDEAL INS VE DIS TIC LTD STI
ILKAN END. ELK. MAK. SAN.LTD. STİ.
ILKAR GIDA LIMITED SIRKETI
IMKA ELEKTRONİK OPTİK ILKA
SİGORTA HİZ. LTD.STİ.
IMPROVEC PROJE YÖNETİMİ
IMTAS AYDİNLATMA TRZM.LTD
INCESU TURZ. GIDA SAN. LTD STI
IYOB TEKS. KAGİT MOBL. LTD. STİ.
KABUL TEKSTIL KONF PLS TIC
KALENDER ILETISIM VE SIGORTA
KALYON MEDİKAL ARAÇLAR LT
KAMER MERTER KUYUMCULUK
KANMAZ MİMARLİK INSAAT MO
KAPADOS TUR TURİZM SAN.Tİ
KARADUMAN MAKİNA SANAYİ
KARAHAN DEGİRMENCİLİK
KARTAL PLASTİK SAN.TİC.LT
KARTELA DEKORASYON VE TEKSTIL
KASIMOGLU ÇELIK ESYA SAN TIC
KASTEKS TEKSTIL REKLAM ORG TIC
KERA DANISMALIK
KILINÇ TEKNIK HIRDAVAT SANAYI
KİMELSAN KİMYA ELEKT. SAN.A.S.
KOÇ-UM TURİZM ISLETMELERİ
KORUMAR LIMITED SIRKETI
KOSAVA ZÜC ITH VE IHR LTD STI
KÖRFEZ DENİZCİLİK VE TİC. A.S.
KRİSTAL DİZAYN LİDYA
IÇ VE DİS TİC. LTD. STİ
KURTTEPELI IKINCI EL ESKI ESYA
LABEN TUR. GIDA VE EG. HIZM. SAN
LIRTEK YAPI ÜRN SIST SAN LTD
LİKAN ELEKT.VE ETİKET LTD
MART OFSET MATB
MARTIN BAUER MIDDLE EAST BITKI
MAVI DENIZ GIDA AS
MAVİ TEKSTİL GİYİM SAN. VE TİC. LTD. STİ.
MEB BİLGİSAYAR MÜS. LTD. STİ.
MED METALURJI DÖKÜM MAKINA
MEMİSOGLU GİDA MERVEM GYM.
TRZM. VE GD. LTD. STİ.
MERIÇ BÜRO MAKINALARI LTD STI
MERT GÜMRÜK MÜSAV. HIZM.LTD STI
MERVEM GYM.TRZM.VE GD.LTD
MEST INSAAT LTD.STİ.
MİHÇİOGLU MOLİTEKS INSAAT
MNG OFİS MOBİLYALARİ LTD.
MODA KURU TEMIZLEME EKREM GÖK
MODAS MODERN DERI TIC AS
MURAT ERGENE
NESE GIDA PAZ DAG SAN IÇ VE
NİL ULUSLARARASİ TASİMACİ
OKUTAN AYAKKABİ ÖZDENLER PETR. ÜRN. LTD. STİ.
ONUR NAKIP OKSIJEN REKLAM
ORBA BİOKİMYA SAN.VE TİC.
ORİJİNAL BUJİTERİ LTD.STİ
OTTO BOCK-ORT.VE REH.LTD.
OYTAS OKUTGEN ANONIM SIRKETI
ÖYKÜ LOJİSTİK AS.
ÖZADALI KUYUMCU PAZ SAN IÇ VE
ÖZEN MENSUCAT
ÖZKUT AYAKKABİCİLİK TEKST
PAMUKKALE ÖZEL SAGL. HIZM. MADEN
PASTEL ÖRME SAN.TİC.LTD.S
PERAY TEKSTIL SAN VE TIC
PİAS ENDÜSTRİYEL SİSTEMLE
PLATAN TURISTIK ISLETMELER AS.
PM&IT POLİTEK KALİP SAN. TİC. A.S.
POYRAZOGLU TİCARET PROSES
BİLGİ ILETİSİM TİC. SAN.
REBİL TEKS.ETİK.SAN.LTD.STİ.
RENK MOBİLYA SABUNCU PETROL
SARİLAR OTOMOTİV TİC. A.S.
SARK TEKSTİL LTD.STİ.
SEDEF GİDA VE PAZ. LTD. STİ.
SELEN KIMYA SAN VE TIC AS.
SENGÜLER OTOMAT SAN.TİS.LTD.
SERGEZ DERİ AYAKKABİ TEKS. A.S.
SERKİM BOYA KİMYA SERVET ELEKTRİK LTD. STİ.
SES LOJISTIK SAN VE DIS TIC AS
SÖZAY PETROL ÜR. INS. GIDA TRZ
STAR YAPI TURZ.SAN TIC LTD STI
STİ DEGİSİM BİLG. DANS.HİZ. LTD. STİ.
STÜDYO VİDEO FİLM LTD.STİ
SUBASİ GÜMRÜK MÜSAVİR.LTD
SUZUKİ SAHİNKAYA GÜMRÜK MÜSAVİRLİGİ LTD. STİ.
SÜSLÜ KARDESLER KUYUMCULUK GID
TARSU TARİM VE SU ÜRÜNLERİ A.S.
TASKARA DİS TİCARET TAYCİ METAL TEBİAT A.S.
TASS ELEKTRİK SAN. TİC. LTD. STİ.
TAYCİ METAL - NURETTİN TA
TEBİAT ANONİM SİRKETİ
TEKNİK MAKİNA - TANSU YİL
TEMA KİMYA SA.TİC.A.S.
TITIZ PLS DIS TIC
TNT INTERNATİONAL EXPRESS
TUNA ÖRME SAN. TİC. LTD.STİ.
TOPRAK TEKSTIL MENSUCAT SAN AS
TOROS TARIM SAN TIC AS
TRAKYA BOYA KIMYA NALBURIYE
TSKB GAYRIMENKUL DEGERLEME AS
TUNA ÖRME SAN.TİC.LTD.STİ
TURBO OTOMOTİV SAN.TİC.LT
TURKUAZ LOJISTIK HIZM. TIC LTD
TURKUAZ TANITIM ILETISIM
TÜRKELLER SOGUTMA SİSTEMLERİ LTD. STİ.
UFUK GİYİM SAN.TİC.LTD.ST
UFUK MÜHENDİSLİK MÜS. LTD. STİ.
ULTRA ELEKTRİKLİ EV ALETL
UNZADE GIDA SAN VE TIC LTD STI
URSAN PLASTIK
USTAOGLU YAT GEMİ SANAYİ
ÜÇES HACIOSMANOGLU INSAAT GIDA
ÜNAL TUR.TAS.OTO.INS.LTD.STİ.
VASFIYE AHU KÜÇÜMERIÇ ERKAN
VATAN OTOMOTIV SAN TIC AS
VENADA AYAKKABİ SAN. VE TİC.LTD.STİ.
VICEM YAT SAN VE TIC AS.
VURALLAR YATİRİM ORGANİZASYON
WESSA PLASTİK MALZ.VE TEM
YAZİCİLAR MAKİNA SAN.TİC.
YENİÇAG ECZANESİ
YESIL BARS ÇIÇEKÇILIK DEKORASYON
YILDIRIM INS. MAD. TRZ DIS TIC
YILMAZ ÇELIKYAY LTD STI
YIMSAN YOL INSAAT MAKINA
YİLDİRİMLAR FOTOGRAFÇİLİK
YONCA MAKİNA SAN.TİC.LTD.
YÜCEL ÇELİK KAROSER LTD.STİ.
ZAFER DEKORATIF AYDINLATMA IÇ
ZEKİCE TEKSTİL
ZEMIN INS TIC LTD STI
ZIMER MEDIKAL VE ORGANIZASYON
ZORGÜL OTOM.TEKS.INS.LTD.
SERİNAY KONFEKSİYON-İTHALAT-İHRACAT
PAZARLAMA SAN ve TİC.LTD.ŞTİ.
STONEDESIGNER
LACİVERT DIŞ TİCARET
TULSAN GIDA SAN.ve TİC.LTD.ŞTİ.
BLUE LINE FOREIGN TRADE
TURKON DEMIRYOLU TASIMACILIK LTD.ŞTİ.
GENEL MÜHENDİSLİK MEKANİK SAN. ve TİC. AŞ.
EFEX GLOBAL
İDEAL İNŞAAT ve DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
PREFABRİK YAPI İNŞAAT SAN.VE TİC.A.Ş.
HEBO YAPI SAN.VE TİC.A.Ş.
ÖZGE YAPI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
MULTİPLAN YAPI SİSTEMLERİ SAN.VE TİC.A.Ş.
NUH İNŞAAT SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ.
NUH PANEL YAPI ELEMANLARI SAN.VE TİC.A.Ş.
NORUS TEKNİK KOMPOZİT ÜRÜNLERİ SAN.VE TİC.A.Ş.
NUHPOL POLİMER VE KİMYASALLARI SAN.VETİC.A.Ş.
TÜMAY İTHALAT İHRACAT PAZ.LTD.ŞTİ
TİM KOZMETİK SABUNN VE OTEL MALZ.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
ASTOR TRANSFORMATÖR ENERJİ TUR.İNŞ. VE PETROL SAN.VE TİC.A.Ş.
İSTANBUL RÜZGAR VE ALTERNATİF ENERJİ ULUSLARARASI TİC.VE MÜM.LTD.ŞTİ.
İHLAS HOLDİNG A.Ş.
MOD OFİS BÖLME SİSTEMLERİ TASARIM MOBİLYA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
TRAVERTİNE BROSS DOĞALTAŞ MADENCİLİK SAN.VE TİC.A.Ş.
KARTAL KİMYA SAN.VE TİC.A.Ş.
ÖZSARI GIDA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
CAN GIDA TURİZM TEKS.İLETİŞİM VE ELEKT.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
ZAFER DEKORATİF AYDINLATMA İÇ VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
VEGA GIDA SAN.A.Ş.
ÇERAY OTOMOTİV TURİZM İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
PERA SERAMİK SAN.VE TİC.A.Ş.
SAADET GIDA PAZARLAMA SAN.VE TİC.A.Ş.
BİLİM İLAÇ SAN.VE TİC.A.Ş.
İNKA YAPI BAĞLANTI ELEMANLARI SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
FERTİLTR SAĞLIK LTD.ŞTİ.
KARAKAŞ OTOMOTİV LTD.ŞTİ.
HEY DIŞ TİCARET VE SAN.LTD.ŞTİ.
KARDEŞ MEDİKAL SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
MAVİLİ GIDA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
ZERA ÇORAP VE TEKSTİL MÜMESSİLLİK SAN.VETİC.LTD.ŞTİ.
ANADOLU TIP TEKNOLOJİLERİ ÜRT.PAZ.İTH.İHR.TİC.VE SAN.A.Ş.
ESTAŞ EKSANTRİK SAN.VE TİC.A.Ş.
DALAN KİMYA ENDÜSTRİ A.Ş.
ERMEN GIDA YAĞ SABUN VE KİMYA SAN.TİC.LDT.ŞTİ.
OR-NA TARIM ÜRÜNLERİ SAN.VETİC.A.Ş.
CONTROL4 OTOMOASYON TEKNOLOJİLERİ SAN.VETİC.LTS.ŞTİ.
FARMA GIDA TEMİZLİK TUR.NAK.İNŞ.SAN.VETİC.LTD.ŞTİ.
ALTINGÖK RAF MOB.MET.PLS.ÜRT.SAN.PAZ.DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
KUTLU OPTİK PAZ.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
HOBİ KOZMETİK İMALAT SAN.VE TİC.A.Ş.
TEKBİR KUYUMCULUK VE MÜHEN.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
TEKNOPOLER POLYESTER SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
NET BOR PLASTİK BORU NAK.OTO.PET.TEKS.MAD.TİC.SAN.A.Ş.
AYÇELİK ISI SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
ÜÇ S İZOLASYON ELEKT.VE İNŞAAT MALZ.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
YILPA GIDA MAD.PAZ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
KEBAN ALABALIK SU ÜRÜNLERİ GIDA ÜRETİM PAZ.SAN.TİC.A.Ş.
GÜLASYA TUR.İNŞ.GIDA NAKL.OTO SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
MESTA TRAVERTEN MERMER SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
ESTAŞ KAM MİLİ İMALAT İTH.İHR.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
TÜDEMSAŞ A.Ş.
ALACAKAYA MERMER MAD.İŞLT.VE SAN.A.Ş.
ASTEM DIŞ TİC.MÜMESSİLLİK SAN.VE TİC.A.Ş.
ÖZKOÇ HİDROLİK MAKİNA.SAN.VE TİC.A.Ş.
YILTAŞ ÇİÇEK SU İÇ VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
AYÇELİK ISI SAN.VE TİC.LTD.A.Ş.
PROCTER & GAMBLE TÜKETİM MALLARI SAN.A.Ş.
BURAK ASANSÖR OTOMOTİV SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
İKİ YILDIZ ÇAMAŞIRLARI TİC.SAN.LTD.ŞTİ.
MİNİMEN ORTOPEDİK AYAKKABI SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
HAYTEK MAKİNA KİMYA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
PET FİLM AMBALAJ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
MC DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI İML.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
MEBOSA MAKİNE KİMYA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
ÇAĞIN BÜRO MOBİLYALARI TİC.SAN.LTD.ŞTİ.
ARTTEK SİSTEM ENTEGRASYON VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ A.Ş.
MEKSAN KABLO SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
ŞANLIURFA TİCARET VE SANAYİ ODASI AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ
Yorktrade 2003 ©     Bu web sitesinde yayımlanan tüm içerik ve görsel tasarım Yorktrade adına tescillidir.